Hea uudis nädalavahetuseks: EMHI prognoosi kohaselt on meil nädalavahetusel oodata päiksepaistelist ja vaid üksikute hoovihmadega ilma.

Reede öösel ja ennelõunal katab Eestit kõrgrõhkkonna lääneserv ja ilm on sajuta. Sisemaal on veel rahulik, saartel tugevneb kagutuul puhanguti 12 m/s. Päeval jõuab Läänemerele aga madalrõhulohk ja loob soodsamad tingimused rünksajupilvede arenguks ka mere idakaldal. Pärastlõunal võib Eestis kohati hoovihma sadada ja äikest olla. Õhtul jõuab Lääne-Eestisse kitsas vihmapilvede vöönd. Puhub lõunakaare tuul 3-9, hommikul ja päeval 5-12 m/s. Sooja on öösel 9..14, saartel kuni 17, päeval 23..26, saartel ja läänerannikul 19..22 kraadi.

Laupäeva öösel liigub madalrõhulohk ühes vihmahoogudega Eesti kohale. Mandril puhub nõrk lõunakaare tuul, saartel pöördub edelasse ja tugevneb puhanguti 12 m/s. Päeval hakkab Lääne-Eestis õhurõhk tõusma, pilved hõrenevad ja saju võimalus väheneb, ida pool on veel sajuhooge sagedamini, on võimalik ka äike. Puhub edela- ja läänetuul 4-9, rannikul kuni 12 m/s. Sooja on öösel 12..18, päeval 19..24 kraadi.

Pühapäeval ulatub Balti riikide kohale kõrgrõhkkonna serv ja ilm on suuremal osal sajuta. Vaid Soome poole liikuva madalrõhulohu piirest võib kohati hoovihma sadada, saju võimalus on suurem Loode- ja Põhja-Eestis. Puhub mõõdukas edelatuul. Sooja on öösel 11...16, päeval 18..23 kraadi.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis