Maanteeameti teatel muutub tuleva aasta 19. jaanuarist A- ja D-kategooria juhi vanuse alammäär, milleks on 24 eluaastat. Juhul kui isikul on eelnevalt vähemalt kaks aastat olnud A2-alamkategooria mootorsõiduki juhtimisõigus, saab A-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust taotleda 20aastaselt.

Alla 24aasta vanused isikud, kes alustasid A- või D- kategooria koolituskursusel osalemist või eelnimetatud kategooriate mootorsõiduki juhtimisõiguse taotlemist enne 2013. aasta 19. jaanuarit ning ei ole nimetatud kuupäevaks juhtimisõigust saanud, saavad juhtimisõiguse taotlemist jätkata üksnes 24aastaseks saamisel.

Alates uuest aastast ei anta A- ja D-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust alla 24aastastele isikutele ning vastava kategooria juhiluba neile ei väljastata.

Uuest aastast jõustub A2-kategooria mootorratta mõiste, mille kohaselt kuulub A2-kategooria alla mootorratas, mille mootori võimsus ei ületa 35 kilovatti või mille võimsuse ja massi suhe ei ületa 0,2 kilovatti kilogrammi kohta ning mis ei ole ümber ehitatud sõidukist, mille võimsus on vähemalt kaks korda nii suur.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis