Tallinn on ühistranspordiradade märkimisega nii hoogu läinud, et Estonia puiesteel on nüüd maas kaks bussirada ja vaid üks rada autodele. Linnajuhtide sõnul on laienev bussiradade kasutuselevõtt juba aastaid tagasi linnavolikogus heakskiidu saanud.

Ühistranspordi üldplaneeringu elluviimine ja süsteem peaks paremini toimima hakkama siis, kui kogu radade võrgustik omavahel ühendatud saab, vahendab TV3 "Seitsmestele uudised".

"Tavaliikleja peab mõistma seda, et tegemist on ainult ühissõidukite jaoks mõeldud liiklusruumiga," selgitas Tallinna liiklusteenistuse juhataja Talvo Rüütelmaa TV3-le.

Uuringute järgi läbib tipptunnil Estonia puiesteed 103 ühikut transporti tunnis, lisaks veel taksod. "Ruumi on vähe juba ammusest ajast," tõdeb Rüütelmaa. "Täna oleme olukorra ees, kus peame tegema valikuid – kas eelistada tavasõidukeid, mis olevasse liiklusruumi nagunii ära ei mahu või eelistada ühissõidukit ja anda inimestele võimalus ikkagi linnas liikuda."

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Kristin Aasma
Telefon 614 4068
kristin.aasma@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis