Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees ja riigikogu liige Sven Mikser (Toomas Huik/Postimees)

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees ja riigikogu liige Sven Mikser ütles, et kui tema oleks justiitsminister Kristen Michaliga praegu sarnases olukorras, siis ta vähemalt peataks oma volitused.

„Justiitsministrina ma kindlasti vähemalt peataks oma volitused," ütles Mikser ap3ee-le kommentaariks arengutele Reformierakonna rahastamisskandaalis, kus justiitsminister Michal eile ametlikult kuriteos kahtlustatavaks tunnistati.

„Kindlasti on ka ministril õigus ennast esitatud kahtlustuste suhtes kaitsta, kui ta tunneb, et ta süüdi ei ole. Aga õigusriikluse ja võimude lahususe printsiibist lähtuvalt ma arvan, et avalikkusele oleks väga hea, kui minister, kelle haldusala otseselt uurimisega tegeleb, oma ametis vähemalt selle uurimise kestel ei jätkaks," lisas Mikser.

Kahtluste vähendamiseks oleks Michalil mõistlik ametist lahkuda, leidis Mikser.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Kaspar Käänik
Telefon 614 4108
kaspar.kaanik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis