Lõuna prefektuuri politseinikud pidasid täna Põlva vallas kinni 30aastase mehe, keda kahtlustatakse varahommikul Suure-Jaanis aset leidnud sularahaautomaadist raha varguskatses.

31. juuli öösel kella 3.30 ajal edastas turvafirma politseile, et Suure-Jaanis Pärnu tänaval on lõhutud kaupluse välisküljel asuv sularahaautomaati. Signalisatsioonihäirele reageerinud turvafirma kohapeal kedagi ei tabanud. Sularahaautomaati oli tugevasti lõhutud, vaatamata sellele sularaha varastada ei õnnestunud.

Sündmuskohale saabunud politseinikud hakkasid koheselt turvakaamera salvestust läbi vaatama. "Praeguseks kogutud materjalidest nähtub, et kuriteo toimepanemisega võib seotud olla vähemalt kaks inimest, kes põgenesid sündmuskohalt sõiduautoga," kommenteeris Lõuna Ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Küllike Taits.

"Politseile teadaoleva info põhjal võis arvata, et varguskatsega seotud isikud ei ole pärit Viljandimaalt ja püüavad esmajoones maakonna piiri ületada. Seega kaasasime abijõude teistest maakondadest ning koostöö andis peagi tulemusi, kui võimalik kahtlusalune Põlvamaal tabati," kommenteeris Lõuna prefektuuri kriminaalteabetalituse juht Meelis Saarepuu.

Põlvamaal Puskaru külas kinni peetud Audi roolis oli Antsla valla elanik, 30aastane mees. "Kogutud tõendid viitavad, et see mees võib seotud olla sularahaautomaadist raha varguskatsega ning homme esitab prokuratuur kohtule taotluse tema vahistamiseks," ütles vanemprokurör Küllike Taits.

Kinnipeetud mees on varem mitmel korral kriminaalkorras karistatud, sealhulgas ka varguste toimepanemise eest.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis