Grillsöe tootmine. Pilt on illustreeriv. (Aldo Luud)

Tööstusettevõtted tootsid 2012. aasta juunis 4% vähem toodangut kui eelmise aasta samal kuul, teatab Statistikaamet. Toodangu langust mõjutasid enim energeetika ja mäetööstuse toodangu vähenemine.

2011. aasta juuniga võrreldes toodeti 14% vähem elektrit ja 6% rohkem soojust. Elektritoodangu languse põhjuseks oli impordi suurenemine, mis oli tingitud elektrienergia madalamast hinnast Põhjamaades .

2012. aasta alguses toimunud töötleva tööstuse toodangu väike kasv eelmise aasta sama kuuga võrreldes asendus märtsist väikese langusega. Juunis toodeti töötlevas tööstuses 1% vähem toodangut kui eelmisel aastal. Toodangu languse põhjustas eelkõige eelmise aasta kõrge võrdlusbaas elektroonikaseadmete tootmise harus, mille mõju jätkub septembrini.

Juunis ei ületanud toodangu maht eelmise aasta taset pooltes tööstusharudes. Suurema osatähtsusega tööstusharudest vähenes toodang elektroonikaseadmete, puittoodete ja toiduainete tootmises (vastavalt 17%, 5% ja 4%). Toodang suurenes elektriseadmete ja kütteõlide tootmises (vastavalt 12% ja 58%).

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2012. aasta juunis tööstuses kokku 2% vähem toodangut kui mais, töötlevas tööstuses 1% vähem.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis