ENERGIAST PAKATAVAD: Red Hot Chili Peppersi fantastiline füüsiline vorm ja elujõud oli tunda ka lauluväljaku kõige kaugemasse nurka, sest mehed rokkisid laval kogu hinge ja vaimuga. (Stanislav Moškov)

Kümme minutit enne kümmet eile õhtul astus rahva marulisel õhutamisel Tallinna lauluväljakul lõpuks lavale legendaarne rokkbänd Red Hot Chili Peppers. Sõnagi lausumata, publikut tervitamata hakkas trummimees pulkadele tuld andma. Seejärel viskus kitarrist akrobaatikasoolosid kütma. Kui solist Anthony Kiedis viimaks vokaali kuuldavale tõi, hüppas kogu lauluväljak ühes rütmis üles-alla.

Rahvas ootas pikisilmi oma iidoleid juba kell neli, kui lauluväljaku väravad avati. "Hey oh!" laulab Lätist tulnud poistekamp juba sissepääsu järjekorras seistes Red Hot Chili Peppersi üht tuntud lugu "Snow (hey oh)". (Kõigil neil on seljas bändi logoga särk. Poiste rõõmuks kõlas see lugu kontserdil juba kolmanda.)

"Meil on oma väike bänd, millega teeme eri tuntud artistide lugudest kavereid – Red Hot on meie kõige suurem lemmik, kelle lugusid järele teeme!" märgib Lauris. Bändimehed ütlevad: nii kui nad kuulsid, et nende lemmikud Eestisse tulevad, oli plaan paigas – juuli lõpul tuleb autoga Tallinna kontserdile sõita. Teine noorukite lemmikulugu on "The Adventures Of Rain Dance Maggi".

Lätlaste sõnul annab tulise pipra bändi muusika neile suisa eluenergiat. Nemad pole aga ainsad, kes oma lemmikbändi pärast pika maa maha sõitnud – läti ja leedu keelt kuuleb lauluväljakul veel väga palju.

20 aastat kannatlikku ootamist

Margus pihib, et on oodanud seda hetke, kui Red Hot Chili Peppers Eestisse esinema tuleb, juba oma kakskümmend aastat.

"Kui nad kunagi välja ilmusid, siis mäletan, et istusime sõpradega minu keldris ja ainult neid kuulasimegi!" nostalgitseb mees. Teda võlub tulise pipra bändi mõnus rokilikkus, mis kätkeb endas nii palju erinevaid muusikastiile. "Selline funki, veidi räppi ja punki ning suts heavy metalit sinna juurde kombineeritud," iseloomustab Margus bändi loomingut. "Californication", "Scar Tissue" või "Road Trippin" on lood, mis toovad talle meelde väga palju helgeid mälestusi noormehepõlvest.

Nad pole tavalised popartistid

Kerli ei pidanud kallist piletit Red Hot Chili Peppersi kontserdile tulekuks suureks takistuseks.

"See on bänd, keda tasub kuulama tulla, nad pole tavalised popartistid," leiab Kerli.

Samuti kontserdile laekunud Marko on Red Hot Chili Peppersit juba väga ammusest ajast kuulanud. "Nende muusika ei ole selline karm tagumine, vaid mõnus tšill," ütleb Marko, miks talle just nende rokkarite muusika meeldib. Veel kiidab ta bändi nauditavat helikeelt.

"Sõnad on ka head, sellised kahemõttelised ja enamjaolt ühiskonnale suunatud," võtab Marko viimaks Chili Peppers võlu kokku.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis