Järgmisel kolmapäeval Londoni olümpiamängudel võistlustulle astuv epeevehkleja Nikolai Novosjolov tunnistas tänasel pressikonverentsil, et ettevalmistus Londoniks on olnud palju põhjalikum, kui nelja aasta eest Pekingis ning eesmärk on selge.

"Viimase ajaga võrreldes on treeningutes kõvad muutused, Eestis andsime nii palju kui torust tuli, siin on ikkagi vormi lihvimine, kaks tundi päevas on maksimaalne treening. Üks päev vehklemine, järgmine päev jooksmine ja jõusaal," kirjeldas Novosjolov oma olümpiarutiini.

"Peamine on ikkagi organismi kuulata, vehelda eriti palju praegu ei taha, sest treeninglaagrites sai isu natuke täis."

Novosjolov tunnistas, et Londoni olümpiamängude ettevalmistusega tegi ta palju varem algust, kui Pekingi mängude eel."

"Selle koha eest on võideldud juba pikka aega. Pekingis tuli see koht mingil määral võib-olla natuke ootamatult. Siin on kindlam tunne, eeltööd on rohkem tehtud," tunnistas Novosjolov, kes Pekingis pidi leppima 30. kohaga.

2010. aasta maailmameistri kinnitusel ta favoriidikoormal enda ettevalmistust segada ei lase. "Ausalt öeldes, kui lehelugude pealkirjast on näha, et läheb ennustamiseks või medali kaelariputamiseks, jätan selle artikli lugemata. Ennustab ilmajaam."

"Kui see asi oleks nii lihtne, et kuskil mingi tark pea mõtles midagi välja, siis oleks Eesti Olümpiakomiteel ju väga lihtne teha mingisugune taotlus Rahvusvahelisele Olümpiakomiteele, ma tuleks, võtaks selle medali ja läheks koju, ilma et peaks rajale minema. Tulin siia ainult ühe medali järele, see pole pronks ega hõbe," oli Novosjolov konkreetne.

"Konkurentidel tuleb ikka silma peal hoida. Kõik on siin ja samamoodi valmistuvad, arvan, et isu on kõigil väga suur.
Ennustada ei taha ma midagi. Kogu töö, mis on tehtud, on tehtud ainult ühe eesmärgi nimel, aga mis sellest välja tuleb, saame kõik lähiajal näha."

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis