Kui Eesti suvi on ajanud meeleheitele ja ootamatu soojamaareisi jaoks raha ei jagu, võib looduskosmeetikat appi võttes luua oma kodusesse vannituppa ühe tõeliselt lõõgastava suvise spaa.

Miks just looduskosmeetika?

Aga seepärast, et nahk vajab tervislikku toitu ja puhkust nagu me isegi. "Millal siis veel, kui mitte suvisel ajal turgutada keha keemiavabade toodetega. Suvel on ju kõik kergem, ka söök ja jook pole nii rammus kui talvisel ajal," lausub Tallinna Kaubamaja ilumaailma konsultant Ester Raudnagel.

Sestap soovitab ta: kui suvejahedus on ajanud meeleheitele, tasub oma vannituppa luua sel suvel looduskosmeetikapoodidesse jõudnud uudistoodete abil üks tõeliselt lõõgastav suvespaa. Miljöö loomiseks oleks mõistlik kasutada aroomiõlisid, küünlaid, värskeid lilli ja mõnusat muusikat ning lauale valmis seada puuviljavalik, tervislikud näksid, taimeteed jm värskendavad joogid.

Jagub kümneteks õhtuteks

Kindlasti tasub välja lülitada telefon. Ning suured pehmed käterätid, lemmikhommikumantel ja soojad sussid aitavad mõnusal enesetundel pikemalt püsida.

Ester Raudnagel soovitab peale lõhnavate kehahooldustoodete just selleks puhuks vannituppa tänavust uudistoodet ehk Prantsuse firma Durance vannitoalõhnastajat. "See loob tõeliselt mõnusa meeleolu ja kui silmad kinni panna, võib end ainuüksi lõhna abil maale ette kujutada," selgitab ta.

Näiteks Inglise firmal J & E Atkinsons on eraldi spaasari, mida tuntakse ka meeleolusarjana – kõigi kehahooldustoodete loomisel on rõhku pandud lõõgastavatele lõhnadele.

Ester Raudnageli hinnangul tuleb looduskosmeetikapoodides ühele korralikule spaaõhtule kuluvate toodete eest välja käia 120–150 eurot, kuid sellest ei maksa heituda – tooted on mitmesajamilliliitristes pakendites ja nendega saab korraldada kümneid spaaõhtuid. Odavam ja kauem kestev kui üks nädalane soojamaareis on see igal juhul.

Ning igaks juhuks olgu meelde tuletatud: selleks, et kodusest spaast oleks veel rohkem mõnu, ei maksa endale pärast seda tähtsaid töid planeerida – pigem aitab lõõgastus- ja naudingutunnet pikendada hea film või raamat.

Juustele

John Masters Organicsi 2:1 tsingiga šampoon (24,90 €) on tõeline suvetoode – ilma palsami peale aega kulutamata on juuksed pärast pesemist terved ja läikivad.

Näole

Colour Carameli puhastuspiim (16,90 €) ja toonik (16,40 €) puhastavad nägu hellalt, samal ajal nahka uuendades ning niisutades.

Õrna aprikoosilõhnaga Durance’i puhastav mask (20,95 €), hooldav seerum (25,95 €) ja kreem (22,95 €) on pärast vannis- või saunaskäiku jahutava toimega ning nägu särab tükk aega pärast protseduure.

Vannimõnud

Kui tavaliselt tuleb vannitablett panna vette enne ise sinna sulpsatamist, siis J & E Atkinsonsi vahutava ženšenniga vannitabletiga (1 tk 1,90 €) on vastupidi – alguses ise vette ja siis tablett järele. Siis kattub kogu keha mõnusate pisikeste mullidega ja vannivees võib end ette kujutada mõnda helesinisesse laguuni.

Kätele

Durance’i kätepesugeel (10,40 €) ja -kreem (17,40 €) sobivad kraanikausi servale kõrvuti seisma iga päev.

Üldine meeleolu

Durance’i vannitoalõhnastaja. 22,95 eurot maksev lillevaas koos lõhnaga hoiab vannitoa mõnusalt lõhnava paar kuud, hiljem saab osta täitepudeli kui ajaga koltunud lille.

Kehale

Tõeline hitt-toode on J & E Atkinsonsi kooriv kehavõi (28,90 €), mis koorimisega samal ajal keha ka niisutab. "Seda on väga mugav kasutada, ei pea mitut protseduuri tegema," lausub Ester Raudnagel ja lisab, et pärast selle toote kasutamist on nahk mõnusalt siidjas.

Jalgadele

J & E Atkinsonsi masseerimiskreem (18,90 €) on tehtud meelega vedelam, et seda nahka hõõrudes saaks jalgu rahustavalt mudida.

Jalgadele on see tõeline puhkus!

* Otsi uudistooteid loodus-kosmeetikapoodidest. Siintoodud hinnad on Tallinna Kaubamajast. J & E Atkinsonsi ja Durance’i tooted on müügil ainult kaubamajas ja I.L.U poodides.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis