Moussa Konate (nr 7) täpne löök jättis britid võiduta (AP/Scanpix)

Olümpiamängude jalgpalliturniir sai hoo sisse, kui avavoorus andsid täna pallile pihta kõik 16 osalevat meeskonda. Võõrustajad ehk Suurbritannia koondis alustas pürgimist ihaldatud kuldmedali suunas 1:1 viigiga.

Suurbritannia kohtus alagrupis A Senegaliga ning asus Craig Bellamy 20. minuti väravast juhtima. Jõulist ja kohati jõhkratki mängu demonstreerinud aafriklastel õnnestus kohtumine viigistada alles 82. minutil, kui täpne oli Moussa Konate. Päris lõpu eel tabasid britid veel korra väravalatti, ent seis ei muutunud ning lõpuvile kõlades olid tablool 1:1 viiginumbrid.

A grupi esimeses mängus sai Uruguai suurte raskusetega 2:1 jagu Araabia Ühendemiraatidest; B grupis tegid Gabon ja Šveits 1:1 ning Mehhiko ja Lõuna-Korea 0:0 viigi; C grupis sai Brasiilia raske 3:2 võidu Egiptuse üle ja Valgevene alistas Uus-Meremaa 1:0 ning grupis D alistas Jaapan Hispaania 1:0, Honduuras ja Maroko tegid 2:2 viigi.