Pakri poolsaare tuulepark (Küllike Rooväli/Postimees)

Taastuvatest allikatest toodetud elekter moodustas teises kvartalis Eesti kogu elektritarbimisest (koos elektrijaamade prognoositud omatarbega) 20,4 protsenti. Möödunud aastal oli taastuvenergia osakaal 13,6 protsenti. Võrreldes mullusega toodeti taastuvenergiat 51 protsenti enam (403 GWh).

Taastuvenergiast enamuse ehk 76 protsenti moodustas jäätmetest, biomassist ning biogaasist toodetud elekter. Tuuleenergia osa oli 21 ning hüdroenergia osa 3 protsenti. Võrreldes eelmise aastaga suurenes eelkõige biomassist toodetud elektrienergia kogus, seda ligi 60 protsendi võrra. Tuuleenergiast toodetud kogused on suurenenud samal ajal 35 protsendi võrra, teatas Elering.

Taastuvenergia toetusi maksti käesoleva aasta teises kvartalis ligi 20 miljoni euro ulatuses, mis on praktiliselt poole võrra enam kui 2011. aasta samal perioodil, mil toetusteks kulus 13,3 miljonit eurot.

Väljamakstud toetused suurenesid enam biomassist ja biogaasist toodetud elektrienergiale, seda kuue miljoni euro võrra, moodustades kokku 16,5 miljonit eurot. Kasvu peamiseks allikaks on biomassi suuremahuline kasutamine Narva Elektrijaamades, mille teise kvartali toetuse summa kasvas eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 2,2 korda enam kui 10 miljoni euroni.

Taastuvenergiat toetati kokku 371 GWh ulatuses, 2011. aasta teises kvartalis oli sama näitaja 249 GWh.

Tuuleenergia arendusprojektidest alustas selle aasta kevadel Paldiskis tööd kaks tuuleparki (kumbki võimsusega ligi 25 MW) ning Narva lähistel endisel tuhaväljal asetsev 39 MW tuulepark. Taastuvenergia toetust need tuulepargid veel ei saanud, sest liitumisprotsess käib - toimuvad võrgueeskirjale vastavuse katsetused ning mõõtmised. Võrreldes möödunud aasta teise kvartaliga on aga vahepealsel ajal tootmist alustanud 24 MW võimsusega tuulepark Virumaal Aseris.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis