Tallinna Toidumess. Pilt on illustreeriv. (Mihkel Maripuu (Postimees))

Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku Mari-Liis Sepperi hinnangul diskrimineeris Tallinna toidumessi korraldaja mullu novembris lapsevanemat, kui ei lubanud teda koos pooleaastase lapsega messi külastama.

Voliniku sõnul pöördus eelmisel aastal tema poole toitlustusega tegelev ettevõtja, kes soovis koos pooleaastase lapsega käia 3. novembril toimunud Tallinna toidumessil, kuid sinna ta sisse ei saanud, sest korraldajate tingimuste kohaselt pääses messile alates 18. eluaastast, vahendab Postimees.

Sepper märkis juhtunu kohta esitatud arvamuses, et kuna messile lasteta tulnud külastajatele takistusi ei tehtud, kohtles korraldaja avalduse esitanud meest ebasoodsamalt tema perekondlike kohustuste täitmise pärast, mistõttu on tegemist diskrimineerimisega.

Messi korraldanud Profexpo OÜ põhjendas vanusepiirangu seadmist vajadusega tagada laste turvalisus, kuna messil eksponeeritakse ja kasutatakse mitmesuguseid seadmeid, näiteks ahjusid ja pliite; samuti reklaamitakse ja proovitakse üritusel alkoholi- ja tubakatooteid.

Volinik märkis, et kehtiva õiguse järgi on eelkõige lapsevanem või mõni muu lapse hooldaja otsustaja, kas laps võib taolisest üritusest osa võtta ning asjakohatud on ka korraldaja väited, nagu ei saaks messi külastavad professionaalid täita oma tööülesandeid üritusele lapsi kaasa võttes.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis