Pilt on illustreeriv. (Meelis Tomson)
Läbilõige kolmanda sektori mullustest aruannetest viitab, et suur osa vabaühinguid jäi oma majandustegevusega 2011. aastal plussi, mõni mittetulundusühing sai üle 100 000 euro puhaskasumit.

Majandusaruande avaldanud Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu (EMSLi) liikmetest ligi kaks kolmandikku näitas 2011. majandusaastal positiivset tulemit, ühe kolmandiku puhul oli majandustulem miinusmärgiga, vahendab Postimees.

On erandeid, kes lõpetasid aasta üle 100 000-eurose plussiga ning samal ajal oli neid, kes olid likviidsusraskustes küll laenu tagasimaksmisega, küll sellega, et viimaste aastate "eelarved on koostatud tunduvalt optimistlikumalt, kui nad tegelikkuses realiseerusid".

Aastane käive kõigub EMSLi liikmetel paarist tuhandest paari miljoni euroni, umbes pooltel liikmetest on aastakäive üle 100 000 euro.

Enamikul ühinguist on alla kümne töötaja, rohkem saab neid palgal hoida vaid umbes iga kümnes.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Kaspar Käänik
Telefon 614 4108
kaspar.kaanik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis