Eesti ainuke naismotopolitseinik Mirjam Männama põhjustas Võrumaal jalgrattaralli turvamisel oma mootorrattal sõites liiklusõnnetuse. Vereanalüüsi põhjal oli Männama ebakaine. Kanal 2 "Reporteri" toimetusse saabusid vihjed, et kas nüüd vaikitakse juhtum maha.

Kohalike väitel tõusnud Mirjam kiire sõidu ajal püsti, siis aga kaotanud järsus kurvis tema mootorratas juhitavuse ja libisenud külili. Politsei- ja piirivalveameti vanempressiesindaja Andres Sang ütles "Reporterile", et tõenäoliselt oli tegemist sõiduveaga.

Kukkumisel sai naine tõsiseid sisemisi vigastusi ja murdis käeluu, kiirabis kaotas ta teadvuse. Vereanalüüsi põhjal oli motopolitseinik ebakaine.

"Uurimisel selgus, et vereproov võeti motopolitseinikult vahetult pärast seda, kui tema samasse kätte oli süstitud etanoolil baseeruvat valuvaigistit," selgitas Sang. "Protseduuride kellaajaks on märgitud täpselt sama kellaaeg kui süstiti tema kätte valuvaigistit ja samast käest võeti ka veeniverd, millest hiljem mõõdeti ka alkoholisisaldust."

Sang märkis, et vahetult pärast õnnetust Männamaa alkoholisisaldust väljahingatavas õhus ega veeniveres ei mõõdetud.

Seoses alkoholi leidumisega Männamaa vereanalüüsis algatati väärteomenetlus, mis tänaseks on lõpetamisel. Liiklusõnnetuse menetlus veel käib.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Merilyn Närep
Telefon 51993733
merilyn.narep@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis