Et abieluõnn ka kümne aasta pärast õitseks, soovitavad teadlased igapäevaselt koos tööle sõita. (Reuters)

Selleks, et abielu püsiks, soovitavad teadlased koos tööle sõita. Ühised käigud ühendavad ning samuti see hea võimalus omavahel päevasündmustest vestelda.

Tavaliselt öeldakse, et õnneliku abielu saladus on ühised unistused ja eesmärgid. Vähem romantiline, kuid sama tõhus viis kooselu püsivana hoida on igahommikune sõit tööle, vahendab Dailymail.

Teadlased väidavad, et ühised hommikused sõidud tööle lähendavad ning annavad võimaluse omavahel vestelda. Seetõttu soovitatakse ühine kodu hankida just sellise asukohaga, et mõlemal oleks sealt mõnus koos tööle sõita. Võrreldes eraldi suundades töötavate abikaasadega olevat koos tööle suundujate abieludes rohkem ühisust ning ühtsust.

Uuring viidi läbi kahes riigis. USAs küsitleti 280 täiskasvanut, kelle keskmine vanus oli 33 eluaastat ning kes olid abielus olnud keskmiselt 8 aastat. Küsitlus ei tähendanud seda, et paar mõnikord koos tööle sõitis, vaid hõlmas igal hommikul koos tööle sõitjaid. Hiinas Hong Kongis küsitleti 139 abielus täiskavanut, kelle keskmine vanus oli 42 eluaastat ning abielu kestus 13 aastat.

Mõlemad uuringud näitasid, et koos tööle suundujad olid õnnelikumas abielus kui teised. Ühes piirkonnas töötamine annab võimaluse veeta oma abikaasaga hommikuti rohkem aega. Lisaks oli selliste abielupaaride puhul suurem protsent neid, kes veetsid lõuna koos süües ning võimalusel peale tööd aega veetes.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis