3
fotot
Eesti Loomakaitse Seltsile (ELS) saabus 19. juuli hilisõhtul teade Tartu kesklinna lähistel leitud metskitse korjusest, mis oli tükeldatud ning põletamisjälgedega. (Eesti Loomakaitse Selts)

Eesti Loomakaitse Seltsile (ELS) saabus 19. juuli hilisõhtul teade Tartu kesklinna lähistel leitud metskitse korjusest, mis oli tükeldatud, põlemisjälgedega tükid laiali loobitud ning looma peasse oli topitud viinapudel.

ELSile teate edastanud inimese sõnul oli lagunevast korjusest tulenev hais kaugele tunda.

Selts tegi politseile avalduse algatamaks menetlus võika teo tagamaade uurimiseks. Samuti edastati vastavasisuline teade keskkonnainspektsioonile. Uurimisorganitel tuleb välja selgitada, kas taoline teguviis (looma võimalik hukkamine, tükeldamine ja põletamine) on jahi- ning loomakaitseseadusega kooskõlas.

ELS mõistab võimaliku tapmise ja korjuse rüvetamise täielikult hukka.

ELSile on seoses loomade surnukehade rüvetamisega varasemaltki teateid tulnud. Neist viimane saabus 2011. aasta oktoobris, mil Youtube`i oli eestlaste poolt üles riputatud kolmest videost koosnev seeria, milles noor tütarlaps riietab surnud kodurotti, mässib roti fooliumisse, pistab eri toiduainetesse ning loobib mööda tuba. Varasematel aastatel on Eestis loobitud ka seapäid, nülitud lemmikloomi ja põletatud siile.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis