Eesti Töötukassa (Tairo Lutter)

Eesti ei ole võrreldes teiste riikidega töötute ümberõppeks ja konkurentsivõime tõstmiseks oluliselt panustanud: kulutused aktiivsele tööpoliitikale on läbi aastate olnud OECD (Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon) riikide keskmisest mitu korda väiksemad ja seni eraldatud raha taga on osaliselt Euroopa Sotsiaalfond.

Töötuse kõrgmomendil 2010. aastal kulutas Eesti aktiivsele tööpoliitikale ligi 0,2 protsenti SKTst (OECD keskmine on 0,7), suhtarv oli sama ka möödunud aastal, vahendab Postimees. Kordades enam ei panusta aktiivsele tööpoliitikale mitte ainult rikkad ja ülikõrge elatustasemega riigid nagu Taani (1,9 protsenti SKTst), vaid ka Poola, Ungari ja Sloveenia (0,6-0,7 protsenti)

Arvestades, et kolmveerand töötutest kuulub erinevatesse riskigruppidesse ja võib tööturule tulles abi vajada, on praeguste sammude ebapiisavust rõhutanud ja OECD eksperdid, kes kavatsevad sellele järgmises OECD raportis pikema peatüki pühendada.

Töötukassa teenustejuhi Karin Paadami sõnul ei ole probleem mitte ainult rahas, vaid ka selles, et on puudu teatud teenusepakkujatest - näiteks tööharjutuse ja psühholoogilise nõustamise koolitajatest.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 614 4072
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis