RASSI PEATUS: Bussid käivad siin harva. (Teet Malsroos)

Rassi külas, mis asub Türilt ligi 30 kilomeetri kaugusel, on ajaloohõnguline bussiootepaviljon. Buss peatub selle ees vaid kord nädalas neljapäeviti.

Sõiduplaan ootepaviljoni seinal meenutab anekdooti, kus mees läks prügiämbrit välja viima ja tuli tagasi nädala pärast. Rassi külas saab nii poes käia, sest buss peatub külas vaid kord nädalas ja sõidab ühes suunas – Türile, et siis nädala pärast tagasi tulla.

Paviljoni ees ootab nokkmütsiga puust mehike enda kõrvale pingile inimesi. Majakese kõrval kõrgub kõrvenõges, mille keskel punaseid sõstraid täis põõsas. Paviljoni sees valitseb piinlik puhtus. Justkui käiks seal koristaja tihemini kui buss. Seintel ilutsevad naela otsa riputatud kaunistused ja akende ees roosa paelaga pitskardinad.

Paviljoni on koondatud ka külarahva postkastid. On neid, milles leidub kirju ja neid, mis alles ootavad, kuid üks – kõige äärmine – on saanud hoopis kellegi hoolikalt ehitatud koduks. Seal on linnupesa.

Kui küsida kohalikelt elanikelt, miks buss ainult kord nädalas ja ühes suunas sõidab, vastatakse, et aga kõigil on ju autod, sellepärast. Aga miks seda siis üldse vaja on? "Lihtsalt on," kõlab vastus.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Merilyn Närep
Telefon 51993733
merilyn.narep@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis