Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) tarbijabaromeetri küsitlus näitas, et tarbijate kindlustunne juulis võrreldes juuniga natuke vähenes. Samas püsib kindlustunne ajaloolisest keskmisest kõrgemal tasemel.

Kindlustunde halvenemine toimus tööturu prognoosi ja oma säästuvõime prognoosi suhtes. 30% eestimaalastest prognoosis juulis, et Eesti olukord on 12 kuu pärast parem kui praegu, 38% ootas sama olukorra püsimist ja 23% kartis majandusolukorra halvenemist.

Oma pere majandusolukorra prognoosi suhtes oldi mõnevõrra pessimistlikum: 23% küsitletutest hindas, et nende pere majandusolukord on aasta pärast parem, 46% ootas sama olukorra püsimist ja 23% pelgas olukorra halvenemist.

Kolmandik peredest (34%) peab tõenäoseks, et suudab järgneva 12 kuu jooksul säästa ja ligi kaks kolmandikku ei pea säästmist tõenäoseks. Suure osa perede (56%) eelarve on hapras tasakaalus – kogu teenistus läheb jooksvalt kulutuste katteks.

Auto ostmist plaanib lähema 12 kuu jooksul ligi 9% vastanutest (neist 2 % pidas seda väga tõenäoseks ja 7% küllaltki tõenäoseks). Kinnisvara ostmist plaanib ligi 3% vastanutest ja korteri või maja remonti plaanib teha järgneva 12 kuu jooksul 23% vastanutest.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Kristin Aasma
Telefon 51993733
kristin.aasma@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis