3
fotot

Tuntud inimeste kalmud Metsakalmistul on unarusse jäänud. Lokkab umbrohi.

"Paljud inimesed tulevad ja tahavad austust avaldada meie kultuuri suurkujudele. Kui nad näevad, milline umbrohi kalmul lokkab ja plaatidelt ei loe nimesidki välja, siis on häbi. Kohutav lohakus! Ma ei ütle, et värskeid lilli peab iga päev tooma, aga suve jooksul võiks keegi paar korda platsidelt muru niita ja rehaga üle käia. Kurb pilt avanes sektoris, kus puhkavad tuntud arhitektid ja heliloojad," tõreleb tallinlanna Helga.

Tallinna kalmistute juhataja asetäitja Olav Kirsel möönis, et on kriitikaga päri. "Täitsa õige jutt. Hooldamata platse on ja need riivavad pilku. Kahjuks meie võim sinna ei ulatu. Aastaid tagasi anti platsid lepingutega hooldata erinevatele loomeliitudele ja nemad peavad nüüd need korras hoidma. Maksumaksja raha eest ei saa nende platside hooldamiseks inimesi palgata. Olen liitude esindajatega rääkinud. Kirjanike liiduga on mitu korda vesteldud, nad on lubanud tulla, aga lubaduseks see ongi jäänud."

Ka arhitektide liidu ja heliloojate liiduga on Metsakalmistul muret.

Kunstnike liidu sekretär Maria Tromp kinnitas, et nende hooldada on Metsakalmistul vanemad ja uuemad platsid. "See on ikka südameasi. Meil on kaks inimest, kes kalmistul käivad ja haudu korrastavad. Kui vaja, siis trimmivad muru ja teevad muidki korrastustöid. Piinlik küll, kui kellegi plats silma riivab."

Eesti Ajakirjanike Liidu aseesimees Helle Tiikmaa ütles, et nende liidu kunagised liikmed on maetud eri rahulatesse. "Metsakalmistu haudu korrastab mitu korda aastas naistoimetajate ühendus. Sellise ülesande nad endale võtsid. Hiljuti just käisid seal." Eeskujuks võib Metsakalmistul tuua teatriliidu, soomepoiste ja vabadusvõitlejate ning nimekate teadlaste hauaplatsid.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis