5
fotot

Uue Batmani-filmi "Pimeduse rüütli taastulek" Denveri esilinastusel avas kahekümnendates eluaastates maskis mees relvast tule, tappes 12 ja vigastades ligi 40 inimest. Tema noorim ohver oli väidetavalt kolmekuune. 

Veebikülje 9News reporter teatas sündmuskohalt, et kolmest kinost koosnevas kompleksis Denveri lähistel Auroras, kus keskööl toimus Batmani-filmi esilinastus, avas gaasimaskiga mees tule. 

"Paljud inimesed arvasid, et lasud käivad filmi juurde," ütles kohaliku raadiojaama reporter Briti Sky Newsile. "Nad pidasid neid paugutajateks. Siis nägid nad kuulide lendu." Kuulid lennanud läbi ühe kinosaali seina ka teise.

Meediakajastustes räägitakse ka ohtrast suitsust. Võimalik, et mees oli visanud sinna suitsu- või pisargaasipommi.

CNN tsiteeris üht tunnistajat: "Keegi mees läks aeglaselt trepist üles ja tulistas - valis huupi inimesi."

Reutersi agentuuri esindaja tsiteeris kohalikku reporterit, kelle väitel oli rünnakus surma saanud kümme inimest. Vahepeal teatas kohalik politsei, et hukkunuid oli 14 - kümme ohvrit surnud sündmuspaigal, neli haiglas. Nüüdseks on ohvrite arvu vähendatud "vähemalt 12-ni".

Haavatud transporditi kokku kolme haiglasse. 

Kahtlusalune on politsei sõnul vahi alla võetud. Telekanali ABC teatel on tegu 24aastase James Holmesiga - valgenahalise mehega, kel pole varasemaid kuritegusid ning kel väidetavalt puudub ka side terroristlike organisatioonidega. BBC Newsi teatel peeti ta kinni lähedalasuvas parklas, kuulivestiga mehe juurest leiti jahipüss ja käsirelv. Vastupanu ta ei osutanud. Kinno oli jäetud veel relvi.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis