Alla veerandi Eesti elanikest hindab oma heaolu hästi edenevaks, sealjuures annavad mehed naistest optimistlikuma hinnangu nii heaolule kui ka oma enesetundele.

"Soolisest ebavõrdsusest rääkides on üldteada faktid, et Eestis elavad naised meestest kümme aastat kauem, kuid saavad veerandi võrra vähem palka," kirjutab Statistikaameti peaanalüütik Aavo Heinlo blogis.

Eestis antud vastused ei erinenud drastiliselt muust Euroopast. Küll tundub, et Eesti mehed on Euroopa foonil muretumad ja ei kaeba niivõrd valude üle.

Eesti naistest hindas oma heaolu hästi edenevaks 22 protsenti naistest ning 26 protsenti meestest. Naised tunnistasid enam, et on päeva jooksul kurvastanud ja muretsenud. Seevastu mehed hindasid, et tunnevad end rohkem väljapuhanuna.

Maailmas keskmiselt suuri soolisi erinevusi ei täheldatud, küll aga üksikutes riikides. Eriti olid hinnangud meeste kasuks kaldu endise Nõukogude Liidu territooriumil, erandina Läti. Seevastu kõige kõrgemalt oma heaolu hinnanud taanlastel õilmitses just õrnem pool. Samalaadset sotsialismi varju täheldati enesetunnet puudutavate küsimuste puhul, kusjuures mitmel puhul paiknes Eesti just nende riikide hulgas, kus soolised erinevused kõige märgatavamad.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 614 4072
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis