USA kohus mõistis seitsmeks aastaks vangi Eestist pärit mehe, kes osales suurejoonelises krediitkaardipettuses, mille käigus varastati enam kui 240 000 krediitkaardi numbrid.

Aleksandr Suvorov (28) oli varasemalt end süüdi tunnistanud kahes teises skeemis. Üks neist hõlmas restoraniketi Dave & Buster's arvutisüsteemidesse häkkimist, varastades 81 000 kliendi krediitkaardi andmed. Teine skeem puudutas andmete illegaalset müüki ühele San Diego ostjale. Suvorov ja tema partner jäid vahele, kui selgus, et ostja näol oli tegu salateenistuse agendiga.

"Häkkerid, nagu Suvorov, tüssavad ärisid ja inimesi, kujutades endast tõsist ohtu finantskindlusele," rääkis justiitsministeeriumi advokaat Lanny Breuer CNNile.

New Yorgi ringkonnaprokurör Loretta Lynch ütleb, et Suvorov reisis üle ookeani, et petta tuhandeid ameeriklasi, kuid kannab nüüd riigis, kuhu petma sõitis, vastavat karistust.

New Yorgi föderaalkohus esitas süüdistuse ka Suvorovi partnerile restoraniketi petuskeemis. Albert Gonzalez, justiitsministeeriumi sõnul üks usinamaid identideedivargaid, keda iial USAs karistatud, peab trellide taga veetma 20 aastat. Gonzalezt süüdistatakse lisaks Dave & Buster'si petuskeemis osalemises veel mitmes häkkimisskandaalis.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis