Enne kui mistahes prügi vetsupotti viskad, mõtle, kas see viimati ummistust või midagi veel hullemat ei põhjusta.

Kanalisatsiooni sattunud prügi hulk on tohutu – ja suur osa sellest on sinna jõudnud kodustest tualetipottidest. Kõik kõrvaline, mis sinna on sattunud, võib põhjustada ummistusi – näiteks rasvad-õlid muutuvad torustikus tahkeks, köögipaber ja salvrätid tekitavad torru tihke tropi.

WCs tekkinud ummistuse puhul ei maksaks kohe haarata keemiliste torupuhastite järele, sest need sisaldavad väga mürgiseid kemikaale, mida pahatihti on raske veest lõpuni välja puhastada ka reoveepuhastis. Kuuma vett ja kummipumpa kasutades olete teinud ühe sammukese puhta suplusvee ja randade poole.

Mida väga sageli WC-potti visatakse, ehkki seda ei tohiks teha?

PABER: WC-potti sobib vaid tualettpaber, näiteks köögipaber ja pabertaskurätikud ei lagune vees.

VANNITOA OLMEPRÜGI: Meigieemalduspadjad, vatitikud, juuksekarvad, hügieenisidemed, tampoonid, kondoomid jmt prügi põhjustad väga lihtsalt kanalisatsioonitorustiku käänakutes tõkkeid, millest saab alguse ummistus.

TOIDUJÄÄTMED: Kondid, kalaluud, rasv, teepru, kohvipaks jmt. Rasv ja õli hanguvad kanalisatsioonitorustikus, teelehed paisuvad, kohvipuru ei lahustu, vaid ladestub torude käänakutes, kondid-luud tekitavad takistusi, mille taha koguneb muu vees lahustumatu kraam. Õli- ja rasvajääkidel lase jahtuda, kogu need kindlalt suletavasse anumasse ja viska olmeprügisse. Kohvipuru sobib komposti.

OHTLIKUD JÄÄTMED. Kemikaalide ja aegunud ravimite koht pole kindlasti tualetipotis, need võivad põhjustada ohtu keskkonnale. Ohtlike jäätmete jaoks on kogumispunktid (nt bensiinijaamades), aegunud ravimeid võtavad vastu apteegid.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Merilyn Närep
Telefon 51993733
merilyn.narep@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis