Süüria pealinnas Damaskuses hukkusid eile riigi julgeolekujõudude peahoonele korraldatud enesetapurünnakus kaitseminister Daoud Rajiha ja president Bashar al-Assadi õemees Assef Shawkat, vahendab Spiegel Online.

Siseminister Mohammad Ibrahim al-Shaar viidi kriitilises seisus haiglasse. Vigastada sai ka luurejuht Hisham Bekhtyar ja veel mitu kõrget ametnikku.

Julgeolekuallikate sõnul õhkis pommi mees, kes töötas presidendi lähikaasvõitlejate ihukaitsjana.

Toimunu eest võtsid vastutuse kaks rühmitust – Liwa al-Islam ehk Islamibrigaad ja Vaba Süüria Armee (FSA). BBC teatel andis rünnak mässulistele palju enesekindlust ja nad usuvad nüüd, et võit president Bashar al-Assadi režiimi üle on lähedal.

Süüria pealinnas jätkusid eile juba neljandat päeva mässuliste ja valitsusvägede ägedad lahingud, mis kandusid ka presidendipalee lähistele.

Rünnak Süüria julgolekujõudude peahoonele toimus ajal, kui New Yorgis valmistus ÜRO Julgeolekunõukogu hääletama resolutsiooni üle, millega nõutakse Süüria valitsuselt 10 päevaga vägede ja raskerelvastuse väljaviimist linnadest. Kui seda ei tehta, kehtestatakse karmid sanktsioonid. Venemaa ja Hiina lubasid vetoõigust kasutades niisuguse resolutsiooni läbimineku nurjata.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis