22. juulil esietendub NUKU suveteatri loodushoiu-teemaline lavastus "Naksitrallid". Seekordses lavaloos etendavad Muhv, Kingpool ja Sammalhabe publikule oma seiklusi ajast, mil loodus tasakaalust välja läks ja siis taas tasakaalu saavutas.

Loo jutustamisel kasutavad naksitrallid ebatavalisi vahendeid, ühendades omavahel mängu ja metsakoristuse. Loo neljas tegelane on kuldsete kätega autoparandaja, kes naksitrallidel nende mälestusi fantaasiarikkal moel jutustada aitab. See on hoogne lugu sõprusest ja looduse hoidmisest.

Naksitrallid annavad juulis ja augustis etendusi üle terve Eesti, vurades Muhvi punases furgoonautos mööda kodumaad ringi ja peatudes ühtekokku 56 erinevas kohas. Kõik etendused on tasuta. Huvilised saavad nende tuleku kohta jälgida välireklaami oma kodukohas.

Koostöös Eesti Ettevõtlike Noorte Koja ja Keskkonnainvesteeringute Keskusega on naksitrallide suvetuur juba aegsasti käivitanud aktsiooni, mille raames on mitmed külad spetsiaalselt "Naksitrallide" etenduse jaoks korda seadnud kiigeplatsi või muu kena koha.

"Naksitrallide" lavastajatena debüteerivad noored nukunäitlejad Katariina Tamm ja Sandra Lange. Dramatiseeringu kirjutas NUKUs vastselt tööle asunud dramaturg Ingel Undusk ja loo kunstnikuks ning heliloojaks on Kaspar Jancis. Lavastuses mängivad NUKU teatri näitlejad Tarmo Männard, Andres Roosileht, Sandra Lange ja Kaisa Selde või Kadri Kalda.

"Naksitrallid" on juba teine keskkonnateemaline lavastus NUKU teatris. 2011. aastal toodi välja Wimbergi loodushoidlik originaalnäidend "Prügihunt ja Superjänes", millest on käesoleval suvel koos Eesti Televisiooniga valmimas laste teleseriaal.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis