Relv. (Kalev Lilleorg)

Möödunud nädalal Viljandimaal Pilistveres relvataolise esemega Soome noori ähvardanud noormees tuli täna hommikul kokkulepitud ajaks Viljandi politseisse ning ta peeti kuriteos kahtlustatavana kinni.

Tegu on 22-aastase noorukiga, kes möödunud nädalal väidetavalt Pilistveres laagrilisi relvataolise esemega ähvardas.

Praeguseks ei ole leidnud tõendust väide, et noormees omaks või oleks noorte ähvardamisel kasutanud tulirelva, kuigi politsei jätkuvalt seda võimalust ei välista ning uurimine selles osas jätkub.

"Käesoleval ajal vajab selles juhtumis veel tõsist kontrollimist relvataolise eseme olemasolu või selle kasutamine avaliku korra rikkumisel," ütles Lõuna prefektuuri politseimajor Veiko Järva.

"Samas ei soovi ma kahtluse alla seada juhtumi tõsidust, sest ähvardamine ja vägivalla kasutamine ei ole mingil juhul aktsepteeritav ning tekitab hirmu mitte ainult ohvrites, vaid laiemalt kogu ühiskonnas," kinnitas Järva, et asjasse ei suhtuta kergekäeliselt.

"Vahejuhtumit, kus üks intsidendis osalenu suutis politsei kontrolli alt väljuda ning põgeneda, analüüsitakse organisatsioonisiseselt ja järeldusi rakendatakse politsei töö parandamiseks," lisas Järva.

Praeguseks on politsei kriminaalmenetluse raames kuulanud üle mitmeid tunnistajaid ning juhtumi kohta on antud vastakaid ütlusi.

Seepärast palub politsei kõigil, kes Pilistveres antud juhtumit vahetult pealt nägid, kuid siiani politseiga vestelnud ei ole, võtta julgelt ühendust Viljandi politseiga telefonil 433 8947 või operatiivnumbril 110.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis