Vabaõhukohvik Tallinna Raekoja platsil. (Liis Treimann/Postimees)

Jahe ja vihmane suvi ei ole turistidevoolu Tallinnasse kahandanud, pigem vastupidi. Samas on põhjanaabrid soomlased meie pealinna sel suvel palju vähem väisanud kui varem. Abilinnapea Arvo Sarapuu arvates on selle põhjuseks kallis õlu.

Kui 2011. aastal oli maikuu seisuga pealinnas ööbinud ligi 141 000 inimest, siis käesoleva aasta sama perioodi number on statistikaameti kohaselt ligi tuhande võrra tõusnud, teatab Raepress. Kokku on Tallinna erinevates majutusettevõtetes peatunud üle 520 000 turisti, tänu kellele teenisid ettevõtted müügist üle 10 miljoni euro.

Kuigi kõige rohkem välisturiste saabus Tallinna Soomest (53 100), on nende arv võrreldes eelmise aastaga vähenenud viis protsenti. „Ilmselt on soomlaste kahanev arv tulnud sellest, et vanalinna erinevates söögikohtades on õlle hind üpriski kallis," arutles Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu. "Kuigi õlle hind Tallinna vanalinnas on samas hinnaklassis kui näiteks Brüsselis, viie euro kanti, on mul hea meel, et turistid ikka meie toodangut proovivad ja häid maitseid naudivad," lisas ta.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis