"Ma ei ole kunagi varem ebausklik või nõrganärviline olnud, aga praegune olukord on täiesti hulluksajav," tunneb vanasse puumajja korteri ostnud naine, et seal kummitab.

Üksi elav naine kurdab Perekooli foorumis hirmutavatest ebamäärastest asjadest, mis on viinud mõtteni korter koguni maha müüa. "Unistuste elamine," räägib ta kaheksa kuud tagasi Tallinnas Kalamajas renoveeritud puumajja ostetud avara korteri kohta. Vaatamas käies tundus kõik ideaalne: avar korter, ilus ümbrus, toredad naabrid, aga pärast sissekolimist algasid pained.

"Probleem on selles, et ma ei tunne ennast siin üldse hästi ja turvaliselt. Sageli on mul selline ebamäärane "jälgimistunne". Öösiti kostavad kahtlased krõpsud. Raskusi on uinumisega. Eelmisest kodust kaasa võetud potitaim suri kuu ajaga, "kirjeldab naine asju, mis teda hirmutavad.

Kodu puhtaks

Kõige ebameeldivam tunne on seotud peeglitega: "Ma kardan peeglisse vaadata, sest mul on täiesti ebamäärane tunne, et kui ma seda teen, siis näen ma kedagi enda selja taga seismas."

Ta on hirmu peletamiseks läbi uurinud mitmed interneti leheküljed ja teab, et öö- ja päevatemperatuuri kõikumine võib puitpõranda praksuma panna, ja kui kindlat rada mööda käia, siis vajuvad lauad alla, vabanevad naksudes pingest, aga see kõik ei veena teda.

Ravitseja Ants Pihlap usub, et naise kodus võib tõepoolest käia ringi kellegi seal varem elanud ja aastaid tagasi surnud inimese vaim.

"Põhiliselt leiavad sellised asjad aset vanemates majades, kus keegi on õnnetult ära surnud. Teinekord tulevad hinged kohta, kus neile väga meeldis. Seetõttu võivad helid kosta kindlatest kohtadest," räägib Pihlap.

Ta lisab, et vaimud ei ole alati halvad ega käi inimesi kiusamas: "Selle, kas vaim on hea või kuri, tajub inimene ise ära. Kas vaim häirib teda või mitte..."

Ja alati polegi kodus valitsev halb aura vaimude põhjustatud: "Halb inimene jätab ka endast halba energiat maha. Kas või kade tuttav, kes ilusat elamist vaatamas käinud. Ja kui varem elasid korteris või majas halvad inimesed, jätsid nad oma paha energia peale kolimist sinna," seletab Pihlap.

Inimestest paremini tunnetavad kõrgemaid jõude loomad. "Kui kass või koer vaatab tardunult ühte kohta või koer hakkab esialgu urisema ja siis tõmbab saba jalge vahele ja jookseb peitu, tunnetab ta ohtu," toob Pihlap näite.

"On neid, keda vaimud häirivad, ja neid, kellel on ükskõik, kui ta toas kõnnib. Kui aga üleloomulikud helid ja liikumised elu hakkavad segama, siis tuleks kodu halvast energiast või vaimudest puhastada," arvab ta. Pihlap ise käib kodudes tegemas rituaali, millega ta vaimu käte abil peletab. Lisaks kasutab ta puhastusel ikooni ja küünalt. "Massiliselt selle murega minu poole pöördutud pole ja mõnikord käin lihtsalt kontrollimas. Mõni ei julge rääkida ja kolib lihtsalt minema."

Vaim sinu peas

Ratsionaalse füüsiku seisukohta esindav Aare Baumer Energia Avastuskeskusest ei torma Newtoni seadustega tonte tapma.

"Vaimudega seonduvat pole mõtet ümber lükata, sest kõik sõltub sellest, mida keegi tõestada tahab," ütleb Baumer. "Kui inimene kuuleb hääli, ja meie mõõdame ega leia sealt midagi, aga tema väidab, et see kõik on reaalne, ei saa me vastupidist tõestada."

Mõeldes vaimule kangastub inimestel Baumeri sõnul silme ette Karlssoni tüüpi, valge uduna hõljuv kogu. Ta ei ütle, et need nähtused on tõelised, kuid selle inimese jaoks, kes seda usub, võib tegu olla 100% tõega.

"Vaim eksisteerib inimese peas ettekujutusena ja seda ei saa muuta. Ma ei tea, kas see ongi tervislik, kui inimene millessegi usub ja me temalt selle usu ära võtame," ütleb Baumer, et soovib kõikidele uskujatele jõudu.

"Ega sellega, et me tõestame ära, et vaime pole olemas, ei võida me midagi. Saame ainult suure hulga inimesi, kes seda nagunii ei usu," lisab ta.

Vanarahvatarkused vaimude peletamiseks

Too tuppa kadakaoksi, mis annavad eluruumi värsket loodusõhku.

Pane küüslauk ukse kohale.

Süüta küünal, vaata otse leegi sisse ja mõtle kodu ning lähedaste peale, et nendega midagi ei juhtuks.

Kõnni põleva küünlaga kõik toanurgad läbi ja tee igasse nurka ristike.

Loe meieisapalvet ja palu, et vaim lahkuks.

Too toanurkadesse pihlakaoksi.

Kodust ärasaatmise puhul tuleb lahkunu kirstu toetanud alused

kohe toast välja viia ja ära visata.

Surnuautol kirstu ümber olevaid kuuseoksi ei tohi kauaks auto peale seisma jätta.

Seisa küünlaga peegli ette, siis muutub vaim nähtavaks.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Merilyn Närep
Telefon 51993733
merilyn.narep@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis