Kui seni oled mööda tuttavate profiile kolanud kordi ja kordi, siis tulevikus enam niiviisi hiilida ei saa – Facebook plaanib hakata näitama, kes on su profiili viimati külastanud (vaadanud).

Praegu näeb näiteks erinevates gruppides, kes on viimati postitanud, ent on võimalik, et peagi kantakse sama idee üle ka profiilidele. See tähendab seda, et kasutajad näevad kõiki, kes nende profiili külastavad.

The Independent kirjutab, et uuendus aitaks vähendada nn Facebooki spionaaži, kus tuttavate, sõprade või potentsiaalsete armukeste profiile iga päev läbi kammitakse. Sellest võib psühholoog Seth Meyersi sõnul saada omamoodi narkootikum – näha, kuidas ja kellega keegi elab, väljas käib või mida teeb.

Psühhiaater Nerina Ramlakhan omakorda hindab Independenti veebilehel, et digitaalmaailmast sõltuvate inimeste hulk on viimase kolme aastaga kasvanud kuni 30 protsenti. Tehnoloogia on püüdnud oma lõksu paljud ning on neidki, kelle elu on sotsiaalmeedia pea täielikult halvanud või segab töötamist.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Katrin Rohtla
Telefon 614 4051
Katrin.Rohtla@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis