2
fotot
Hillar Kohv (Urmas Kaldmaa)

Kirjasaatja Hillar Kohv Viinahaualt edastas pildikese maapoest ja kirjeldas, millised on Tori kandi rahva võimalused sisseostude tegemiseks. Linnarahva jaoks meenutab selline igapäevaelu vist õudusunenägu. 

Kohv läks reedel, 13. juulil Vändra Tarbijate Ühistule kuuluvasse Tori A ja O kauplusse ja tahtis säästusaia osta. „Soovisin esmalt säästusaia osta ja vaatasin, et saiadel oli "tänane kuupäev" ehk 13. juuli, ja küsisin müüjalt, et kas värskemat säästusaia polegi?" rääkis Kohv. Müüja vastanud talle, et enne ta värskeid saiu välja ei pane, kui vanemad on ära ostetud.

Kohv valinud sellise saia, mis säästukaardiga ostes soodsam, kuid siis hakanud talle silma juustuviinerid. Viinerite hinda küsides saanud ta vastuseks, et nende hinda veel ei tea, sest neid ei ole jõutud müügile panna.

Siis küsinud üks teine klient muud kaupa. Kohvi sõnul öeldud teisele ostjale, et "praegu seda küll ei saa, sest kaup on kõik tagaruumis üheskoos ja sealt ei saa midagi kätte".

„Kas pole mitte naljanumber, et kui klient soovib kaupa osta, ei ole seda võimalik müüa, kuna kaubal pole veel hinda või ei saa seda lihtsalt kätte?!" imestab Viinahaua mees. "Kui on probleeme kauba kättesaamisel mingitest kaubakonteineritest, siis tuleks kauplus kauba väljapaneku ajaks sulgeda," avaldab ta arvamust.

Tori kaupluses teenindab rahvast Kohvi sõnul üks müüja korraga, kuigi kaupluses olevat töötajaid päris mitu.

Kohv rääkis veel, et kolmapäeviti käib Tori vallas vallabuss, millega külainimesed saavad valla ainsas kaupluses käia. „Aga kui kolmapäeval nimetatud kauplusse minna, on müügiletid pooltühjad, sest kolmapäeviti kaubapäeva pole," kaebas ta.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Kristjan Väli
Telefon 51993733
kristjan.vali@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis