Vanilla Ninja 2008. aastal (Arno Saar)

Laupäeval andis Vanilla Ninja oma Facebooki lehel teada, et bändi juubelikontsert Pestivalsi muusikafestivalil Riias jääb ära. Katrin Siska selgitab, et probleeme põhjustas Pestivalsi festivali korraldajate ebakonkreetne käitumine.

"Pestivalsi korraldaja ei allkirjastanud meie saadetud lepingut. Kui tähtajast oli üle läinud juba paar nädalat, ütlesime lõpuks esinemisest ära. Meie bändi juristina arvan, et kokkulepetest ja tähtaegadest tuleb kinni pidada," ütleb üks ninjadest, Katrin Siska, Õhtulehe veebitoimetusele saadetud vastuses. "Muusikutel on suvi kõige tihedam tööaeg, mida ei saa raisata millegi ootamisele. Uued pakkumised tulevad peale, seepärast peab ebakonkreetsed asjad välja selekteerima. Nii me ka tegime."

Samas kinnitab Siska, et otsus tuli väga raske südamega, sest tüdrukud tõesti tahtsid Riias üle pika aja Vanilla Ninjaga üles astuda.  "Kuna meie ainuke planeeritud show Lätis jääb nüüd ära, tähistame ilmselt juubelit isekeskis koos bändi ja sõpradega," tunnistab Siska.

"Me oleme pettunud, ei osanud seda oodata, et nii läheb. Kurvastav. Eriti just sadade pühendunud fännide tõttu Eestist, Poolast, Lätist, Leedust, Saksamaalt ja mujalt. Nad olid ostnud festivalile piletid ja broneerinud hotellid," ütleb Siska. Ta kinnitab, et nad on palunud Pestivalsi korraldajat, et see ostaks pettunud Vanilla Ninja fännide piletid tagasi, kuid hetkel pole veel teada, kas seda tehakse.

Paljud Vanilla Ninja fännid on avaldanud Facebookis pahameelt kontserdi ärajäämise pärast. "Ma broneerisin juba lennu Saksamaalt (umbes 250 eurot), festivali pileti, muretsesin auto Riiga.. JA KÕIK SEE MITTE MILLEGI EEST? Pagan küll, ma olen üliõpilane, ma ei suple rahas. Kõik, mida tahtsin, oli näha oma lemmikbändi ühe korra laval esinemas. Ma ei hoolinud sellest, et nad esinevad ainult 45 minutit. See oli väärt seda. Tõsiselt. See võib olla naeruväärne, aga ma nutan praegu. Aitäh mu unistuse rikkumise eest. Jälle," kirjutas üks meeleheitel ninjade austaja Saksamaalt.

Pestivalsi festivali korraldajad on aga segaduses, saamata aru, miks Vanilla Ninja nende muusikaüritusel ei esine. "Meil pole infot, miks nad on esinemise tühistanud, saime sellest hiljem teada kui nende fännid. Tegime kõik, mida nad vajasid ja palusid. Nad pole vastanud meile tõelise põhjuse osas, rohkem me praegu kommenteerida ei saa," vastati Pestivalsi muusikafestivali aadressilt.

Hiljem ilmus ka Pestivalsi Facebooki lehele ametliki teadaanne Vanilla Ninja kontserdi ärajäämise kohta: "Kõikidele Vanilla Ninja fännidele. Meil pole kindlat infot, miks esinemine tühistatud on. Ehk te teate, et see pole esimene kord, kui bänd esinemise tühistab. Püüame mõista bändi ja selle management'i ning leida leida lahendust, et te ikka näeksite neid meie festivalil. Meid informeeriti tühistamise kohta ühe lausega, hiljem kui fänne. Ootame bändilt ja selle management'ilt vastust kuni keskööni ja anname ametliku info hiljem. Loodame, et saame selle show ikkagi korraldada. Kui ei, asendatatakse nad teiste artistidega."

Kui Katrin Siskalt uurida, mida ta arvab festivalikorraldajate vastusest, et nad on teinud kõik vajaliku, on lauljatari hääles pahameelenooti kuulda. "Nad ei saa ju seda öelda, kui lepingut pole allkirjastatud!" teatab Siska. Samuti ei mõista Siska, kuidas festivalikorraldajad ütlevad, et ei tea, miks esinemine on tühistatud. Lauljatari sõnul on nad vahetanud mitmeid e-maile, äsjagi sai ta korraldajalt kirja.

Kuigi Vanilla Ninja teatas juba laupäeval, et nad ei astu üles Pestivalsi muusikafestivalil, reklaamitakse veel esmaspäeva õhtulgi muusikaürituse kodulehel Vanilla Ninjat kui ühte esinejat.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis