"Võtsime aja maha ja tulime," ütleb kolmeliikmelise pere pea Andero, et puhkus planeeriti varakult Õllesummeri ajale. "Eelmisel aastal ei saanud tulla, aga sel aastal oleme kohal," lisab ema Maigi rõõmsalt.
Eile juba enne kella 17, kui tänavuse Õllesummeri väravad ametlikult avati, ootasid läbematumad külastajad aia taga ja nõudsid sissepääsu.
Andero ja Maigi pere ainult õlle pärast festivalile ei tulnud. "Esinejaid tulime vaatama. Smilers, Koit Toome, Traffic," loetleb Maigi lemmikuid. Kolmeeurost õlut peab pere veidi kalliks.
Õlut leidub festivalil igasuguse hinnaga. Odavamad on pooleliitrised A. Le Coq Premium ja Saku Originaal. Vastavalt 2 ja 2,5 eurot.
Guinnessi müügitüdrukud Gerli ja Mariliis ütlevad, et müüsid esimese poole tunniga juba mitu liitrit õlut, kuigi tops tumedat Iiri märjukest maksab neli eurot. Prisma telgist saab sama joogi purgiga 2,39 euro eest pluss pandiraha. Originaali ja Premiumi seal tavapärastes pooleliitristes purkides siiski ei ole. On väikesed eksportpurgid.
Petlikult kange, aga magusa Belgia päritolu Leffe eest küsitakse samuti neli eurot. Homer Simpsoni lemmikõlu Duff maksab kõigest kaks eurot, kuid on ka kõigest 0,33liitrises purgis. Silma jäänud kalleim õlu oli 0,33liitrises pudelis ja pärit Inglismaalt, selle eest taheti kuus eurot.
Sirle ja Risto on Õllesummeril viieliikmelise perena, mille noorim liige on pooleaastane. "Õllesummer on ikka pereüritus. Saab mängida ja tantsida," arvab Risto.
Õllesummeri avalike suhete juht Reno Hekkonens on meedia vahendusel koputanud täiskasvanud inimeste südametunnistusele, et ärgu nood ostku alaealistele alkoholi, ja müüjatelegi on sõnad peale loetud.





















































