Tallinna televisiooni peatoimetaja Mart Ummelas avaldas oma Facebooki kodulehel pika ja segasevõitu Eesti ajalugu puudutava kirjutise, mis paneb kahtluse alla suure osa sellest, mida Eestis peetakse ajalooliseks tõeks.

"Mingit Võnnu lahingut 19 kuni 23. juunini 1919 eestlaste ja Saksa Landeswehri vahel ei toimunud." "Tartu rahu sõlmimine ebaseadusliku Lenini enamlaste mittelegitiimse valitsusega on järjekordne bluff ja kokkumäng punastega, mis aga kestab tänase päevan.." " Eestlaste tõeline iseseisvuspäev on 21. juuli 1940. aastal. Kui Päts pöördus rahva poole: "Ühtlasi pöördun mina kõigi Eesti Vabariigi kodanikkude poole üleskutsega suhtuda täie usaldusega ja anda täit toetust Vabariigi Presidendi asetäitjale sm Johannes. Varesele kõigis sammudes, mida ta peab tarvilikuks ette võtta Eesti riigi ja rahva üldiseks heaoluks". Sest toona rahvas võitis valimised!"

Tegemist polnud Ummelase enda seisukohavõtuga, vaid nagu TTV peatoimetaja ise ütles "levitas ta seda arvamuste mitmkesistamise" huvides.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis