Paul Krugman (REUTERS)

President Toomas Hendrik Ilvesega sõnasõtta sattunud USA majandusteadlane Paul Krugman kirjutas eile oma blogis graafikutele toetudes taas Eestist ja Lätist, kus tema meelest kõik korras pole.

Krugman märgib, et on saanud palju kirju inimestelt, kes väidavad, et ta eksis. "Kes nii väidavad, ei tea enamat paarist üksikust numbrist," sõnas ta. Ta lisab juurde graafikud töötuse ja SKP kohta.

"Räägime kahest riigist, kus majandus kannatas väga palju, depressioonitasemel langused. Nad on nüüd juba taastunud, kuid mitte täiel määral." Ta viitab, et sama oli olukord USAs suure depressiooni ajal.

"On tore, et palju on taastunud, kuid kas see on parim, mida inimesed saavad teha,  et demonstreerida kasinuse imesid," küsib ta.

Graafikuid näeb tema blogis.

Toetajate leidmiseks koostas Krugman hiljuti ühes briti majandusteadlase Richard Layardiga majanduskriisi vääritimõistmiste manifesti, selle põhisõnum on üleskutse loobumaks kärpimisest.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Kaspar Käänik
Telefon 614 4108
kaspar.kaanik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis