Jalgpalli EMi finaalmängu eel lahvatas veel üks skandaal, mis on UEFA halba valgusesse seadnud. Nimelt võltsiti osaliselt otseülekande pilti poolfinaalmängus Saksamaa ja Itaalia vahel.

Skandaal lahvatas pärast seda, kui Mario Balotelli oli löönud Saksamaale teise värava ning otseülekandes näidati pisarates Saksamaa naisfänni. Neiu sai oma tuttavatelt pärast mängu sõnumeid, et miks ta nuttis, kui mäng oli alles algfaasis. Selgus, et kaader tema emotsioonidest oli tegelikult lindistatud varem hümnide ajal.

Juhtunu kohta päris UEFAlt aru Saksamaa telekanal ARD, kes oli märganud sellist varem lindistatud kaadrite kasutamist juba varem. Nimelt Hollandi-Saksamaa mängu ajal näidati kaadrit, kus Joachim Löw lõi pallipoisi käest palli ära, kuid ka see kaader võeti tegelikult üles enne mängu.

UEFA teatas oma vastuses, et on võtnud eesmärgiks näidata jalgpalli inimlikku poolt ning ei kavatse hakata kontrollima ülekande kaadreid. Küll aga tauniti varem lindistatud telepildi kasutamist värava järel ning üritust näidata seda, kui otsest reaktsiooni väravale.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis