2
fotot
LASTETAPJA: Moskva lähistel Dolgo-prudnõis läinud pühapäeval kaks väikest poega 15. korruse rõdult alla tõuganud Galina Rjabkina (27) võeti kohtu otsusel eeluurimise ajaks vahi alla. Talle määrati ka kompleksne psühhiaatriline ekspertiis. (AFP/Scanpix)

Moskva lähistel Dolgo-prudnõis maeti neljapäeval kohalikule kalmistule nelja-aastane Rodion ja seitsmeaastane Vladimir, kelle ema oli pühapäeval kodumaja 15. korruse rõdult alla visanud. Galina Rjabkina tunnistas ülekuulamisel, et teda sundis lapsi tapma väljapääsmatu olukord. Puhkusele sõitnud abikaasa ei jätnud talle ainsatki kopikat, vahendab NEWSru.com.

Teatavasti jõudis lastetapja Galina Rjabkina (27) abikaasa Sergei Rjabkin (38) Vene ajakirjanduse vahendusel kurta, et naine oli eelnevatel aastatel korduvalt ka tema elu kallale kippunud. Mehe sõnul läksid nende suhted sassi juba 2009. aastal, mil ta teatas Galinale, et soovib lahutust. Naine nõudis seepeale, et Sergei peab korterist välja kolima. Mees keeldus põhjendusel, et eluase on neil soetatud ühiselt.

Mees: naine peksis mind alailma

Sergei rääkis uurijatele, et 2010. aastal, mil korteris käis remont, haaras Galina terava varda ja üritas teda sellega tappa. Sergei otsis tookord abi koguni miilitsast, kuid tema palvele ei reageeritud. "Galinal olid juba siis ilmsed psüühikahäired, kuid kahjuks ei saatnud teda keegi tookord ekspertiisi," nentis Sergei kahetsusega.

Ka Galina kirjutas miilitsale avalduse, milles kurtis, et mees peksab teda. Sergei kinnitusel tema kätt naise vastu ei tõstnud.

Mehe sõnul muutus pärast seda vahejuhtumit elu täielikuks põrguks: "Naine peksis mind kõigega, mis parajasti kätte juhtus." Emakohustused jätnud Galina aga täitmata ning veetis kogu aja sotsiaalvõrgustikes või käis siis rulluiskudega sõitmas.

"Galina võis teha ükskõik mida enda või minuga, kuid mind šokeeris tema julmus meie poegade suhtes. Mitte kunagi varem ei olnud ta ilmutanud nende suhtes agressiivsust," lisas kaks poega kaotanud Sergei.

Mees ei varja, et 9. juunil üksi kodulinna Volgogradi puhkusele sõites oli ta jõudnud arusaamisele: aeg on küps abielu lahutamiseks.

Galina rääkis uurijatele, et puhkusele sõitnud Sergei ei jätnud talle kopikatki elamisraha. Veelgi enam, 10. juunil oli vanemal pojal sünnipäev, kuid mees isegi ei helistanud, et teda õnnitleda.

"Ta ei vajanud meid. Siis valisin ise tema telefoninumbri. Mees vastas, et ta ei pea vajalikuks õnnitleda last, kes ei oska lugeda ja kirjutada," ütles naine.

Raha lõppedes lõppes ka eluisu

Kaks nädalat pärast mehe lahkumist lõppes Galinal kogu raha, mille talle oli saatnud Volgogradis elav ema. Siis jõudiski ta arusaamisele, et ainus väljapääs on tappa lapsed ja võtta ka endalt elu.

"Pühapäeva öösel ma ei maganud, igasugu mõtted tulid pähe. Hommikul pärast kella 11 otsustasin, et tapan enda ja ka lapsed. Lasin vanni vett täis ja viisin lapsed sinna. Nad ujutasid laevu. Ühendasin pikendusjuhtme vooluvõrku ja astusin koos voolu all olnud pistikuga laste juurde vanni. Lootsin, et elekter tapab meid kõiki, kuid ainult korgid lõi läbi. Ka korduskatse andis sama tulemuse," rääkis Galina uurijatele. "Lapsed ujutasid vannis laevu ja ma mõtlesin, et nad tuleb tappa. Kui võtan esimesena endalt elu, siis ei ole neid enam kellelegi vaja," lisas eluisu kaotanud naine.

Ta otsustas viia lapsed kodumaja 15. korrusele ühisrõdule. Galina kutsus lapsed sinna paberlennukeid lennutama. Esimesena viskas ema üle piirde noorema poja. "Siis tõstsin Vova piirdele. Ta sai kõigest aru, hakkas karjuma ja nutma. Ütlesin talle, et nii on vaja, ütlesin, et anna andeks, pojake," tunnistas Galina.

Pärast poegade rõdult allaviskamist istus naine ka ise rõdupiirdele, jalad väljapoole, ning kavatses poegadele järele hüpata. Ettevõtmist segas üks all jooksnud mees, kes karjus Galinale, et ta on lollakas.

"Peas hakkas vilistama. Läksin tagasi lifti ja laskusin 8. korrusele, et minna oma korterisse. Otsustasin, et suitsetan järjest paki sigarette, et mürgitada end nikotiiniga. Paraku ei leidnud ma suitsupakki ja läksin selle järele tänavale. Mõtlesin siis, et kutsun lastele kiirabi," rääkis Galina.

Ta kinnitas tänavale jooksnud majaelanikele, et tema ise viskas pojad rõdult alla. Ülestunnistuse järel hoidsid majaelanikud end tagasi, et naist mitte koha peal lintšida. "Laske mind maha!" karjus Galina hüsteeriliselt. Inimeste nägudelt võis välja lugeda, et nad oleks heameelega mõrvari soovi täitnud.

Majaelanikud kutsusid kohale kiirabi ja politsei. Kiirabil jäi paraku üle vaid konstateerida, et 15. korruselt vastu asfalti kukkunud lapsed on surnud. Politsei viis Galina jaoskonda. Teisipäeval otsustas Dolgoprudnõi kohus rahuldada prokuratuuri nõudmise võtta lastetapja eel-uurimise ajaks vahi alla. Talle määrati ka kompleksne psühhiaatriline ekspertiis, milleks kulub vähemalt 35 päeva. Galina Rjabkova advokaat Sergei Anjuškin ütles, et taotleb oma kaitsealuse süüdimatuks tunnistamist.

Süüdivaks tunnistamisel ootab naist kohtus kuni 21aastane vanglakaristus. Üks Galina naaberkorteri elanik rääkis ajalehele Komsomolskaja Pravda, et lapsed tapnud naine ei ole kindlasti psüühiliselt haige, vaid hullumeelse sammuni viis ta tema mees, kes valas pidevalt õli tulle.

Rodion ja Vladimir maeti neljapäeval Dolgoprudnõi kalmistule. Poiste isa ja vanaema panid hauakünkale kõik pehmed mänguasjad, mis leinajad olid toonud laste kukkumiskohta.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis