Reformierakond tahab muuta senised maavalitsused piirkondlikeks teeninduspunktideks. (Aldo Luud)

Kui IRL on aastaid veennud Reformierakonda haldusreformi vajalikkuses, siis vastukaaluks tuleb võimupartner välja ambitsioonika riigireformi ideega, milles on ühe suurema muudatusena välja pakutud maavanemate kaotamine.

Riigireformi eesmärk on välja selgitada, kuidas riik toimib, milliseid toimimisviise me tahame, kuidas on tööd jagatud riigi ja näiteks erasektori vahel, kirjutas Postimees.

Riigivalitsemise reformi on seni justiitsministeeriumis arutatud vaid väga väikeses ringkonnas ja selle aluseks on eelmise justiitsministri Rein Langi ettepanekud ja üheks neist on jätkuvalt ettepanek kaotada maavanema ametikoht ja maavalitsused.

Ettepaneku kohaselt korraldatakse senised maavalitsused ümber teeninduspunktideks, mis oleks piirkondlik suhtlemiskeskus maakonnas riigi / kohaliku omavalitsuse ning kodanike vahel.

Maavalitsuste kaotamise järel ei looda maavalitsuse õigusjärglast, vaid avalike teenuste osutamise korraldamise eest määratakse vastutavaks siseministeerium. Kõik ülesanded, mis on seotud piirkonna ehk maakonna üldise arenguga, antakse üle maakondlikele omavalitsusliitudele.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis