Mario Balotelli rebis teise värava järel endal särgi seljast. (AP/Scanpix)

Jalgpalli EM-finaalturniiril alistas Itaalia Mario Balotelli esimese poolaja väravatest Saksamaa 2:1 ning kohtub nüüd pühapäeval finaalis Hispaaniaga.

Esimesed ohtlikumad olukorrad suutis tekitada Saksamaa ning korra löödi pall ka Gianluigi Buffoni selja taha, kui joonel seisis ees Andrea Pirlo.

20. mänguminutil tõusis Antonio Cassano hästi vasakult äärelt ning tsenderdas värava ette, kust peaga lõi palli väravasse Mario Balotelli.

16 minutit hiljem leidis Ricciardo Montolivo taas Balotelli, kes kõmmutab palli võimsalt ristnurka! 2:0!

Saksamaa asus teisel poolajal rohkem riske võtma ning jõude rünnakusse suunama, kuid väravani jõuti alles esimesel üleminutil, kui Mesut Özil realiseeris 11 meetri karistuslöögi. Viigiväravani kahe viimase minutiga ei jõutud ning nii kohtub pühapäeval Kiievis finaalis Hispaania Itaaliaga.

ENNE MÄNGU:

Suurturniiridel on need meeskonnad varem kohtunud seitse korda ning sakslastel lasub needus - MMil või EMil pole nad suutnud Itaaliat mitte kordagi üle mängida. Kõige valusam kaotus saadi 1982. aasta MMi finaalis tulemusega 1:3.

Itaalia võitis toona oma kolmanda MM-tiitli, millele lisati neljas 2006. aastal. Saksamaa arvel on kolm MM-tiitlit (1954, 1974, 1990), kuid EM-tiitlite arvestuses ollakse Itaalia vastu 3:1 eduseisus (Saksamaa 1972, 1980, 1996 - Itaalia 1968).

Itaaliat vaevavad kohtumise eel vigastusmured - traumadega on hädas Giorgio Chiellini, Daniele De Rossi ja Ignazio Abate. Mängukeelu all on Christian Maggio.

Algkoosseisud:

Saksamaa: Neuer; Hummels, Badstuber, Lahm, Boateng; Khedira, Bastian Schweinsteiger; Özil, Kroos, Podolski; Gomez

Itaalia: Buffon; Chiellini, Balzaretti, Barzagli, Bonucci; Marchisio, De Rossi, Montolivo, Pirlo; Cassano, Balotelli