Cüneyt Cakir (LaPresse/Scanpix)

Euroopa Jalgpalliliit (UEFA) teatas teisipäeval EMi poolfinaale vilistavad kohtunikud. Tänast Portugal - Hispaania mängu ohjab türklane Cüneyt Cakir ja homset Saksamaa - Itaalia lahingut prantslane Stephane Lannoy.

Portugallased on UEFA otsusest tigedad. Riigi suurim spordipäevaleht A Bola kuulutas eile esikaanel: "Portugal marus: Türgi kohtuniku Cakiri poolfinaalile määramine paneb häirekellad helisema!".

Portugallased pelgavad, et Cakir pole erapooletu ja soosib Hispaaniat. Nimelt on UEFA kohtunike komitee juht hispaanlane Angel Llona Villar ja tema asetäitja türklane Senez Erzik, kes olevat aga "Barcelona ja Unicefi (Barcelona poolt toetatav heategevusorganisatsioon - toim) suur sõber".

Portugali ajaleht Record märkis, et "Portugali jalgpalliliit pole Türgi kohtuniku poolfinaalile määramise üle rõõmus, sest pelgab eesriidetaguseid sahkerdamisi, mida ohjab suure mõjujõuga Angel Villar".

Cakir on EMil seni vilistanud kohtumisi Ukraina - Rootsi (2:1) ja Iirimaa - Itaalia (0:2). Tema karjääri senine tipphetk oli kevadine Meistrite liiga poolfinaali korduskohtumine Barcelona - Chelsea, mis lõppes küll Hispaania klubi 2:1 võiduga, kuid finaali pääses Chelsea.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Merilyn Närep
Telefon 51993733
merilyn.narep@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis