Cüneyt Cakir (LaPresse/Scanpix)

Euroopa Jalgpalliliit (UEFA) teatas teisipäeval EMi poolfinaale vilistavad kohtunikud. Tänast Portugal - Hispaania mängu ohjab türklane Cüneyt Cakir ja homset Saksamaa - Itaalia lahingut prantslane Stephane Lannoy.

Portugallased on UEFA otsusest tigedad. Riigi suurim spordipäevaleht A Bola kuulutas eile esikaanel: "Portugal marus: Türgi kohtuniku Cakiri poolfinaalile määramine paneb häirekellad helisema!".

Portugallased pelgavad, et Cakir pole erapooletu ja soosib Hispaaniat. Nimelt on UEFA kohtunike komitee juht hispaanlane Angel Llona Villar ja tema asetäitja türklane Senez Erzik, kes olevat aga "Barcelona ja Unicefi (Barcelona poolt toetatav heategevusorganisatsioon - toim) suur sõber".

Portugali ajaleht Record märkis, et "Portugali jalgpalliliit pole Türgi kohtuniku poolfinaalile määramise üle rõõmus, sest pelgab eesriidetaguseid sahkerdamisi, mida ohjab suure mõjujõuga Angel Villar".

Cakir on EMil seni vilistanud kohtumisi Ukraina - Rootsi (2:1) ja Iirimaa - Itaalia (0:2). Tema karjääri senine tipphetk oli kevadine Meistrite liiga poolfinaali korduskohtumine Barcelona - Chelsea, mis lõppes küll Hispaania klubi 2:1 võiduga, kuid finaali pääses Chelsea.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 614 4072
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis