Soovijad saavad täna Tallinnas Russalka juures teha tasuta kopsude kiirtesti. (Arno Saar)

Eestis põeb ligikaudu 100 000 inimest kroonilist kopsuhaigust, mis on arstide sõnul selgelt aladiagnoositud. Tänasel rahvusvahelisel s piromeetria ehk hingamisteede uuringu päeval kutsutakse üles oma kopse kontrollida laskma.

Kopsuarst Aet Raukase sõnul on kopsuhaigused kogu maailmas üks peamistest surma põhjustajatest, seetõttu on oluline, et haigus avastatakse võimalikult varajases staadiumis, kui seda on veel võimalik ravida, vahendavad ERR-i raadiouudised.

"Eesti on keskmine Euroopa Liidu riik, kus on levinud kroonilised kopsuhaigused, nagu astma ja eriti krooniline obstruktiivne kopsuhaigus, mis on seotud suitsetamisega.Nii et ütleme, et ligikaudu 100 000 inimest on võib-olla diagnoositud astmaga, mõlemaid haiguseid selgelt aladiagnoositud Eestis," rääkis Raukas.

Soovijad saavad täna Tallinnas Russalka juures teha tasuta kopsude kiirtesti.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Sander Silm
Telefon 614 4162
sander.silm@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis