OOTAVAD: Hädaliste rohkuse tõttu pidi traumapunktis eile arsti vastuvõtule saamiseks ootama ligi kolm tundi. (Teet Malsroos)

Möödunud aasta kogemusele toetudes otsustas Tallinnas Mustamäe erakorralise meditsiini osakond tööle panna lisajõud, et jaanipidustustelt naasvate hädalistega kergemini toime tulla.

Lisajõud tähendavad Põhja regionaalhaigla kõneisiku Inga Lille sõnul mitte armeed meedikuid, vaid seda, et tööl on üks valvearst rohkem. "Me ei saa inimesi koridoris vastu võtta," selgitas ta, et lisajõudude tööle panemist piirab ka ruumipuudus. Kuigi jaanid olid tänavu eriti vihmased, pidas haigla ennustus paika ning eile kella 16 ajal oli erakorralise meditsiini osakond abivajajaid täis. Lisajõududest hoolimata tuli hädalistel Lille sõnul oodata arsti vastuvõtu järjekorras keskmiselt kolm tundi. Tööpäeva lõppedes ka kauem. Peamiselt pidid töötajad tegelema jaanipidustuste ajal hangitud põletuste, traumade ja venitustega. Tallinna kiirabil tuli jaanilaupäeval ja jaanipäeval välja sõita ühe alkoholimürgituse ja kahe narkootikumide üledoosi saanud inimese juurde.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Kristjan Väli
Telefon 51993733
kristjan.vali@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis