OOTAVAD: Hädaliste rohkuse tõttu pidi traumapunktis eile arsti vastuvõtule saamiseks ootama ligi kolm tundi. (Teet Malsroos)

Möödunud aasta kogemusele toetudes otsustas Tallinnas Mustamäe erakorralise meditsiini osakond tööle panna lisajõud, et jaanipidustustelt naasvate hädalistega kergemini toime tulla.

Lisajõud tähendavad Põhja regionaalhaigla kõneisiku Inga Lille sõnul mitte armeed meedikuid, vaid seda, et tööl on üks valvearst rohkem. "Me ei saa inimesi koridoris vastu võtta," selgitas ta, et lisajõudude tööle panemist piirab ka ruumipuudus. Kuigi jaanid olid tänavu eriti vihmased, pidas haigla ennustus paika ning eile kella 16 ajal oli erakorralise meditsiini osakond abivajajaid täis. Lisajõududest hoolimata tuli hädalistel Lille sõnul oodata arsti vastuvõtu järjekorras keskmiselt kolm tundi. Tööpäeva lõppedes ka kauem. Peamiselt pidid töötajad tegelema jaanipidustuste ajal hangitud põletuste, traumade ja venitustega. Tallinna kiirabil tuli jaanilaupäeval ja jaanipäeval välja sõita ühe alkoholimürgituse ja kahe narkootikumide üledoosi saanud inimese juurde.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Kristin Aasma
Telefon 614 4068
kristin.aasma@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis