Sõnajalgade kopter maandus Ammende villas (65)

Hoolimata Ammende villa aias kasvavatest kõrgetest põlispuudest ja lennuplatsi väiksusest, suutsid möödunud nädalal Pärnusse ärireisile saabunud Sõnajalad oma Robinsoni tüüpi helikopteri edukalt maandada ja hiljem ka õhku tõusta.

"Ma olen 35 minutiga Tallinnast Pärnus ja 45 minutiga Pärnust Saaremaal," põhjendas Andres Sõnajalg, miks ta ei tulnud Pärnusse mõne teise sõiduriistaga. Ammende villa aia valis ta seepärast, et see on kõrge aiaga piiratud ala, mis on lennuplatsi ohutuse seisukohalt oluline. Sõnajalg siiski teistele helikopteripilootidele Ammende villa aeda maandumispaigana soovitada ei söandanud. "Seal on kõrged puud ja ruumi suhteliselt vähe. Seetõttu ei ole seal mandumine kõige lihtsam. Iga piloot peab ise otsustama, kas seal maandumine on ohutu," ütles Sõnajalg. "Meie helikopter on mitu korda Ammende villas maas käinud. See on täiesti arvestatav maandumiskoht, seal pole häda midagi," ütles teinegi helikopteripiloot, Coperline OÜ tegevjuht Tõnis Lepp.

Ammende villa juhataja Angela Saksa sõnul peavad helikopteriga tulijad kindlasti oma soovist ette teatama. Siis saavad nemad maandumise ohutuse tagada ja vaadata, et seal keegi või miski helikopterile ette ei jää. Maandumisluba ei anna nad ainult siis, kui villa õuel on parajasti kontsert või muu üritus. Ka lennuameti seisukohalt on Ammende villa aed helikopteri maandumiskohana igati aktseptitav. "Kopteritel on lubatud maanduda veele või maa-alale, kui on maavaldaja nõusolek. Õhusõiduki kapten peab enne maandumist veenduma, et see ei põhjustaks ohtu maapinnal olevale varale, inimestele ega õhusõidukis viibijatele. Vaadates maaameti kaardiserverist Ammende villa plaani, võib antud info puhul väita, et antud maa-alal on piisavalt ruumi, et kopterit maandada," ütles ameti lennutegevuse osakonna juhataja Jaanus Ojamets.

Olen tutvunud reeglitega ja võtan vastutuse oma sõnade eest

Naaber: meie perearsti tappis tema kasupoeg! (2)

Pandimaja röövijad sidusid kinni ühe teenindaja, teist ähvardasid kirvega (1)

Õhutõrje jälgis maa-ameti lennukit (2)

"Haual vedeles vaagnaluu, küljes aluspükste räbal..." (2)

Riigikogulane käib ministeeriumiga kohut (1)

Valitsus kinnitab: piirileppega ei anna Eesti Venemaale mingeid merealasid (3)

Ametikoha kaotamisega säästaks riik aastas miljoneid eurosid (183)

Erika Salumäe on Hispaanias pahaste üürnikega kimpus (28)

Parkimishuligaanist abilinnapea Eha Võrk: mul on häbi (75)

Kurdid ratturid surnuks sõitnud mees pääseb vanglast enne tähtaega (86)

LUGEJA ARVAB: kas politsei pidanuks "Gumball 3000" kihutajaid säästma? (40)

Eesti korvpallikoondise endine peatreener päästis mehe põlevast autost (7)

Pank andis liisingu olematu auto jaoks, heauskne ostja jääb koduta (24)

Karumõõtu koer pures rannas viieaastast poissi ja teda kaitsnud ema (119)

Silver Meikar: tundub, et poliitilise eliidi mõtlemine pole muutunud (45)

TINGIMISI: olümpiasangar vangi siiski minema ei pea (18)

Õhtulehe video!

Valga 6600 eluruumist kuni 1000 on jäänud tühjaks (36)

Hummuli tormiohver: läbi aknaklaasi lennanud tellis lõi betoonseina augu! (8)

GALLUP: lugejatel on Evelin Ilvese pärast häbi (142)

Soomes elav Evelin Ilvese isa käib tasuta toidu järjekorras vene keelt rääkimas (136)

Suvekuumusest võib vaid unistada: alanud nädal toob ohtralt vihma ja äikest (26)

Jaak Allik: homofoobia on tingitud mitterahuldavast seksuaalelust (114)

Helsingi linna nõunik: tunnel pole endiselt välistatud (38)

JURIST: lahutavad vanemad kohtlevad lapsi nagu asju (28)

Saada vihje
6 144 144
vihje@ohtuleht.ee
Õhtuleht ootab oma lugejatelt vihjeid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.
Nimi:
E-mail
Vihje:
Palume saata ainult enda tehtud pilte. Pilti saates kinnitate oma autorlust. Õhtulehel on õigus saadetud fotosid tasuta kasutada oma paber- ja veebiväljaandes ning vajadusel muudel kommertseesmärkidel autoritasu maksmata.
Nimi:
E-mail
Fail:
Pildifaili suurus vähemalt 25 KB ja kuni 2 MB.
Kirjeldus:
Kui näed midagi põnevat, siis võta mobiil ja pildista! Saada pildiga MMS aadressile pilt@ohtuleht.ee. Sõnumi hind on paketipõhine. Palume saata ainult enda tehtud pilte. Pilti saates kinnitate oma autorlust. Õhtulehel on õigus saadetud fotosid tasuta kasutada oma paber- ja veebiväljaandes ning vajadusel muudel kommertseesmärkidel autoritasu maksmata.
Ilm: Tallinn
13°
R 24.05
poolpilves
13°
L 25.05
selge
16°
P 26.05
vihm
15°
E 27.05
vähene pilvisus
17°
T 28.05
vihm
19°
K 29.05
hoovihm
19°
N 30.05
poolpilves
19°
R 31.05
poolpilves
18°
L 1.06
tugev vihm
17°
Jäär

Jäär

Kuu ja Marsi vastasseis võib muuta sind ülemäära emotsionaalseks – võib olla probleemiks armukadedus ja soov partnerit kontrollida. Kui aga oled partneriga kooskõlalises laines, koged ürgset kirge.
Sõnn

Sõnn

Sõnnide jaoks on õhus nii kirge kui ka võitlusmomenti. See omakorda võib tekitada sinus iha keelatud viljade järele. Kui kohtud täna mõne veetleva vastassoo esindajaga, võid kergesti üle kuumeneda.
Kaksikud

Kaksikud

Oled asjalikus meeleolus, püüad kõike üle kontrollida, paika panna ja määratleda. Sa pole rahul ka oma uitmõtetega, vaid püüad neid kuidagi süsteemi panna.
Vähk

Vähk

Energiad on võimsad ja sa pead nendega hakkama saama. Kasulik oleks ohutu füüsiline töö või sportlik tegevus. Ka füüsiline armastus on sulle hetkel hädavajalik.
Lõvi

Lõvi

Täna võib hoogu juurde saada mõni arusaamatus või pikalt tuha all hõõgunud konflikt, mille põhjuseks on liiga vabaks lastud emotsioonid. Soovitus - ära võta kõike liiga isiklikult!
Neitsi

Neitsi

Hea tööpäev – aga vaid juhul, kui sul pole kiireid asju kukil. Kiirustamine ajab sind närvi ja sa kaotad poole oma muidu suurepärasest töövõimest. Suhe mõne autoriteediga võib olla keeruline.
Kaalud

Kaalud

Pööra täna rohkem tähelepanu oma kehale - mis on ju hinge tempel. Seega ei tohiks sa liialdada asjadega, mis on tervisele kahjulikud. Võid olla ülitundlik näiteks ka eksootiliste toitude suhtes.
Skorpion

Skorpion

Kuu liigub Skorpionis. Teed nüüd kõike suure kire ja pühendumisega. Seega peaksid kindlasti leidma endale mingit aktiivset ja kaasahaaravat tegevust - sest kui sa end välja elada ei saa, võid kellelegi kogemata pasunasse anda.
Ambur

Ambur

Vajad täna tugevaid tundeid – isegi väike tüli võib selleks kõlvata. Peaasi, et poleks leigust ega tuimust su ümber. Tahad tunda kas või valu, kui ilu parajasti pole! Igaks juhuks hoia pidurikang peos!
Kaljukits

Kaljukits

Meeskonnatöös võib erimeelsusi ette tulla – kuna kipud liiga palju soleerima ega kuula teiste nõuandeid. Samas on sul palju energiat, mistõttu sobib päev suurt pingutust nõudvaks ettevõtmiseks.
Veevalaja

Veevalaja

Sa pole nüüd suurem asi töötegija, kuna sind tõmbab hoopis sensatsioonide ja vandenõuteooriate poole. Mõni su veidrikust sõber võib sind oma juttudega uuest maailmakorrast täitsa pöördesse ajada.
Kalad

Kalad

Tõenäolised on pinged ja konfliktid – eriti just maailmavaatelisel pinnal, seoses tõekspidamiste ja veendumustega. Seega nõuavad suhted tavalisest suuremat mõistmisvõimet ja taktitunnet.
Anekdoot

Mees tapab vanamuti ja leiab tema taskutest 20 senti. Kohtunik hurjutab kohtus: "Kuidas te ometi võisite, kas teil ei ole häbi tappa vaest vanainimest ainult 20 sendi pärast!?" Aga rets pomiseb enda ette, sõrmede peal arvutades: "Üks vanamutt 20 senti, 2 vanamutti 40 senti, aga viis vanamutti juba terve kroon."

Tekstireklaam
Rehviinfo