Plumps! ja pall hõljub Joe Harti valvatavasse väravasse (AFP/Scanpix)

Jalgpalli EMi veerandfinaalis Itaalia - Inglismaa oli draamat täie raha eest ning võitja saatuse otsustas lõpuks penaltiseeria. Seal näitas külma närvi Itaalia kolmas lööja Andrea Pirlo, kes saatis Joe Harti selja taha nn Panenka-penalti.

Pirlo arvates võttis tema löök inglastelt enesekindluse ning just seetõttu eksisidki valgesärkide järgmised lööjad Ashley Young ja Ashley Cole.

"Joe Hart tegi imelikke liigutusi, nii et kui ta hüppas, otsustasin ma nõnda lüüa ja asi õnnestus. See pani nende järgmistele lööjatele pinge peale ja Ashley Young eksiski kohe," tundis Itaalia keskväljamaestro enda soorituse üle uhkust.

Ühtlasi raputas ta tuhka pähe inglaste mängu-mentaliteedile: "Inglismaa ei loonud mängu ajal mingeid võimalusi. Nende eesmärgiks oli penaltiseeria, meie aga tahtsime võita."

Itaalia leer oli üksmeelsel seisukohal, et mängu võitu väärisid kindlasti nemad.

"Penaltiseerias sul kas on õnne ja sa võidad või sul pole õnne ja sa kaotad. Arvestades 120-l mänguminutil toimunut, siis võitu väärisime meie, me lõime rohkem võimalusi," märkis penaltiseerias ühe löögi püüdnud Itaalia väravavaht Gianluigi Buffon ja otsustava penalti realiseerinud Alessandro Diamanti lisas:

"Õiglus võidutses, me mängisime Inglismaast paremini. Me kontrollisime mängu käiku esimesest minutist alates."

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Merilyn Närep
Telefon 51993733
merilyn.narep@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis