Kokteilides hoidu kihisevatest koostisosadest. (Corbis)
Kas on võimalik alkoholi juua, jäädes seejuures suhteliselt kaineks? Midagi annab ikka ära teha.

Kuldreeglit peaksid juba teadma - ära joo tühja kõhuga! Alkohol imendub organismis kiiremini ning kahjustab ka su magu. Parim valik on proteiinirikkad toidud: munad, pähklid, juust. Või midagi soolast nagu hapukurk. Püüa ka õhtu jooksul suupistelaua ligi hoida.

Arvesta, kui kiiresti inimkeha alkoholi põletab. Väike purk õlut, pool klaasi veini või pitsike viina tähendab, et kaineks võid end pidada umbes tunni pärast. Loomulikult ära joo seda kõike segamini - peale selle, et hakkab hullemini pähe, saad ka hullema pohmaka.

Kui jood karastusjookidega lahjendatud jooke, ole ettevaatlik kõigega, mis kihiseb - karboniseeritud joogid kannavad alkoholi kiiremini verre. Seepärast mõjub ka šampanja iseäranis joovastavalt.

Kui tunned, et ilma joomata seltskonnasündmusel mustaks lambaks jääd või sul on tüütu sõber, kes aina kõrva piniseb, miks sa ometi ei joo, siis unusta jook aeg-ajalt lauanurgale või kalla põõsasse ning võta uus, millega võid mõne aja pärast samamoodi toimida.

Liigu ringi. Kui jääd toobiga lösutama, kaotad kiiresti adekvaatse arusaama, kui purjus tegelikult oled ning võid pärast kaheksandat õlut püsti tõustes vastu posti joosta või kohemaid selili prantsatada.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis