Alkohol ja autosõit ei käi käsikäes. (Corbis.com)

On teada, et joobes inimene võib muutuda vägivaldseks ja tema kinni hoidmine politsei saabumiseni osutuda võimatuks. Õhtuleht küsis politseilt, et kas taolisel juhul võib seltskond ülekäte läinud sõbra, kes takistamisele vaatamata järjekindlalt rooli kipub, ise politseijaoskonda tuua.

"Parem on isikut ise mitte jaoskonda tuua, seda teeb siiski politseinik, kellel on selleks seaduslik alus ja õigus," selgitas Põhja prefektuuri pressiesindaja Helen Uldrich.

Uldrichi sõnul tuleks pigem seda inimest politsei saabumiseni kinni hoida. Kui see aga võimalik ei peaks olema, siis  tuleks politseinikele teada võimalik sõiduki sõitmise suund ja sõiduki andmed.

Ühes on politsei veendunud, et tuleb sekkuda ja proovida juhikohale tikkujat ümber veenda.

"Kui see õnnestub, ei tarvitse politsei kohalolek enam vajalik olla, kui aga inimene hakkab sekkujale vastu ning asub siiski sõidukit juhtima, tuleb sellest viivitamatult politseile teada anda," selgitab Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht Kristian Jaani.

"On oluline, et me hoolime ja et meie südametunnistusele ei jääks mõni liikluses hukkunu," rõhub Jaani kõigi piduliste südametunnistusele.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis