Kohtus maadevahetusprotsessil õigeks mõistetud ettevõtja Toomas Annus nimetab talle esitatud süüdistust naeruväärseks ning ütleb, et prokuratuur üritab kohtunikke mõjutada.

"Õigeksmõistev kohtuotsus oli oodatud. Esitatud süüdistus oli vaatamata oma mahule naeruväärne. Midagi ebaseaduslikku ei ole ma korda saatnud ja see leidis täna ka tõestamist. Prokuratuur tuli kohtusse võltsingute ja valedega. Ka see leidis kohtuotsuses väga selgelt tõendamist," kirjutas Annus meediale saadetud teates.

Annuse sõnul ei asenda tänane Harju maakohtu otsus ligi kaheksa aastat kestnud illegaalselt jälitamist, kohtualuste süsteemsest ruineerimist ja moraalset ning rahanduslikku kurnamist. "See on olnud prokuratuuri poolt teadlikult valitud taktika, sest igale mõtlevale inimesele oli ka selle maja sees selge, et esitatud fabritseeritud süüdistus kukub varem või hiljem kokku."

Viimased paar aastat on Annuse hinnangul tõestanud, et õiguskaitseorganid mõjutavad kohtunikke nende otsuste tegemisel. "See on fakt, mis on teada paljudele."

Annus ning tema advokaat Leon Glikman alustavad homsest valmistumist teise astme kohtuistungiks.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis