NAUDIB ELU: «Elan hetkes. Tahaksin elada nii, et vanaemana oleks mul lastelastele palju huvitavaid lugusid rääkida ning saaksin öelda neile, et näe, teie vanaema oli nooruses ikka üks äge mutt!» (Tanel Murd)

"Ma arvan, et iga asi tuleb ellu siis, kui ta tulema peab. Usaldan elu. Kui tekib mõnus ja kindel suhe, kus on soov lapsi saada, siis nii ongi. Kindlasti soovin abielluda ja lapsi saada – see on kindlamast kindlam. Kõrge lati pärast ma ei muretse, sest leian, et mehel, kes mulle sobib, on samuti kõrge latt," usub lauljatar Merlyn Uusküla, et tema tuntus ei tohiks rikkuda traditsioonilist peremudelit.

Merlyn Uusküla sai avalikkusele tuntuks tüdrukutebändiga Nexus. Ta rokkis peaaegu kõikidel Eesti lavadel, kuni bänd segastel asjaoludel laiali läks. Sellest hoolimata ei löönud naine käega, vaid alustas iseseisvat muusikukarjääri. Temast on saanud tõeliselt tubli naine, kes on nii iseenda mänedžer kui ka üks enam ostetud eesti naisartiste. Selle kõrvalt on tal alati ka lai naeratus näol.

"Iseseisvusel on kaks tahku. Inimene, kes end ebakindlalt tunneb, võib-olla tõesti pelgab minu iseseisvust. Aga selline mees ei olegi minu jaoks. Arvan, et edukale mehele meeldib, kui ka naisel läheb hästi, kui tal on nii-öelda oma tee jalge all. See välistab ka selle, et keegi hakkab kellegi kulul elama ja kedagi kasutatakse suhtes ära," usub Merlyn, et partnerluses on tähtis eelkõige võrdsus ja edukas mees ei karda kunagi edukat naist.

"Kuidas Hollywoodis paarid teineteist leiavad? Mõlemad on edukad, rikkad ja andekad ning vastavad teineteise ootustele. Latt peab olema kõrge vastavalt enda väärtusele," ei salga Uusküla, et on suhetes väga valiv, kuid leiab, et pikemas perspektiivis on see kasulik. "See aitab ära tunda ära õige inimese. Tuntus teeb ka ettevaatlikumaks, mis siin salata, aga selle tunnetab ka päris kiiresti ära, kes soovib sinuga päriselt suhelda ja kes vaid sinu tuntuse pärast," leiab ta.

Pühib Eesti tolmu jalgelt

Merlyn on Eesti muusikailmas figureerinud juba ligi kümme aastat. Mis on olnud tema edu valem?

"Suur roll on sellel, millise platvormi oled endale loonud. Mul on palju esinemisi tänu sellele, et esinemispaigad kutsuvad mind peaaegu alati tagasi," mõtiskleb lauljatar. Tema sõnul on tähtis ka järjepidevus ja kriitikameel.

"Vahel on küll tunne, et parimad karjäärihetked on mul alles ees. Samas kui teha hull strateegiaplaan, et olen viie aasta pärast Madonna, siis sellega tekitan endas stressi ega saagi loomingule mõelda. Tegelen muusikaga kindlasti edasi, aga ajan vabas voolus oma rida," lubab ta.

See vool viibki naise juba suve lõpul Lõuna-Prantsusmaale õppima. "Hakkan seal ülikoolis turundust ja innovatsiooni õppima. Olen Eestist äraminekut juba mitu aastat plaaninud ja olen väga põnevil. Reisimine on minu suurim inspiratsiooniallikas, plaanin ka seal olles väga palju muusikat kirjutada. Reisimine rikastab meeletult ja paneb inimest laiemalt mõtlema." Merlyn tahab tulevikus omada kaht kodu – üks võiks olla Eestis ja teine kusagil eksootilises kohas, kus ka talvel mõnusalt päikesepaistet nautida.

"Usun, et ka vanemas eas teen laval mõne etteaste, aga ma pole kindel, et see viiekümneselt mu põhisissetulek on. Samas kunagi ju ei tea," märgib Merlyn.

Popmuusikas tuleb eripära kasuks

Üheks oma eduka lauljakarjääri põhjuseks peab naine ka oma soovi teistest erineda. Ta ei nuta sellepärast, et inimesed pidevalt tema kehavormide üle tuliselt vaidlevad ning püüavad tema kaudu selgust saada, millne on siis üks õige naiselik naine: kas peenike või vormikas.

"Kommentaare ei loe ma enam üldse, see on väga mõttetu tegevus. Ausalt. Seda, et ma olen loll, ei oska laulda, paks, kole, liiga suure partiiga – neid veidi igavaid ja labaseid mõttekäike olen juba ammu lugenud," itsitab lauljatar.

"Samas, kui sa juba kümme aastat kõiki ja kõike kommenteerid, siis lõpuks käib kett maha ka neil. Minu puhul räägitakse alati mu vormidest ning kokkuvõttes on see mulle kui artistile väga hea. Las arutlevad! Liiga vormikas? Aga mille või kelle suhtes ja kus on standard? Popmuusikas tuleb eripära just kasuks, see tekitab huvi ja kõmu. Mõni inimene on isegi pärast esinemist mulle ütlema tulnud, et ta seepärast tuligi, et tahtis näha, milline ma siis päriselt olen, äge ju," usub Merlyn, et sada tulist kommentaari on igal juhul parem kui see, et jätad inimesed külmaks.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Merilyn Närep
Telefon 51993733
merilyn.narep@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis