Rakveres toimunud Eesti noorsoo ja juunioride kergejõustikumeistrivõistlustel hoolitses säravaima tulemuse eest Richard Pulst, võites 100 m jooksu isikliku rekordiga 10,43.
"Aeg on vägev, nii head ei julgenud lootagi," ütles 20aastane Pulst, kes harjutab Huko Linnase juhendamisel. "Kuid tingimused olid ideaalsed – soe ilm ja puhus taganttuul 2,0 m/s," lisas ta.
Oma rekordit 22 sajandikuga parandanud Pulst jagab nüüd Eesti kõigi aegade edetabelis Erki Noolega 4. kohta. "Kahjuks segab mind põlvevalu, lähen esmaspäeval arsti juurde," avaldas Pulst eile õhtul. "Loodetavasti pole midagi hullu ja saan hooaega jätkata."
Pühapäeval võitis Pulst 200 m jooksu 21,96ga, kui puhus vastutuul 3,7 m/s. Kaugushüppes andis isiklik rekord 7.58 talle neljanda koha. Võitis Rain Kask 7.69ga, teiseks tuli Henrik Kutberg ja kolmandaks Kaarel Jõeväli 7.61ga.
Pulsti tänusõnad kuuluvad treener Linnasele ning treeningukaaslastele Jõeväljale ja Hendrik Lepikule. "Mul on hea meel, et Huko rühmas olen. Tal on suur osa mu tulemustes. Meil on tugev grupp," lausus Pulst.
Paljulubavat vormi näitas EMiks valmistuv mitmevõistleja Grit Šadeiko, kes hüppas kaugust 6.30 ja viskas oda 45.58. "Enne EMi on veel nokitsemist, kõrgust pole ta peaaegu üldse hüpata saanud," märkis treener Taivo Mägi.
Pärast kahe ja poole aasta pikkuseks veninud vigastusepausi areenile naasnud Euroopa juunioride kolmikhüppemeister Liane Pintsaar võidutses 13.38ga.
Suurepärase etteaste tegi Soomes Kaur Kivistik, võites 3000 m takistusjooksu isikliku rekordiga 8.38,66. Tema varasem tippmark oli 8.49,51.
Eesti 1500 m jooksu rekordi omanik Tiidrek Nurme sai Moskva lähistel Žukovskis vendade Znamenskite memoriaalil oma hooaja tippmargiga 3.43,12 kuuenda koha. Nüüd jätkab ta ettevalmistust EMi 5000 m jooksuks.


















































































