5
fotot
SUPERSAARMAS: Aue loomaaias töötav saarmas Ferret on seni ennustanud õigesti mõlemad Saksamaa võidud. Kui Saksamaa alistab homme Taani, jätkab Ferret 100% eduga. (AFP/Scanpix)

Kaheksajalg Paul on enam kui aasta aega surnud, ent tema elutöö õitseb – loomad ennustavad jalgpalli Euroopa meistrivõistluste tulemusi üle maailma. Tallinnast Singapurini on ametis loomariik kogu oma kirevuses.

Tõsi, Pauli seatud uskumatult kõrge standardini ükski elukas ei küündi. Peajalgne ennustas 2010. aasta jalgpalli MMi ajal kaheksat kohtumist ja pani kõigiga täppi.

Kui eeldada, et kaheksajalg tegutses umbropsu, mitte lähtudes põhjalikest jalgpallialastest teadmistest, mis omased Pauli kombel Inglismaal sündinud ja Saksamaal üles kasvanud olendile, siis oli tõenäosus 8 korda järjest mitte eksida 0,112303125 protsenti.

Tallinna loomaaia elevant Fien konkureerib jalgpalli EMi ennustades Sõprade Klubiga. Kui Gert Kullamäe on hetkel selge liider, siis ülejäänud inimestega suudab londiline kenasti konkureerida.

Eesti elevant parem kui Poola oma

Ennustamine on Fienile väga meelepärane, sest protseduur kätkeb endas maiustamist. Sõltuvalt päevast on Fieni ennustus-menüüs õunad, melonid või muud mahlased ja maitsvad viljad. "Fien tuleb ennustama kohe, kui ukse lahti teeme. Ta teab, et siit saab midagi head," seletavad loomaaia talitajad.

Igatahes on aafrika elevant Fien olnud tunduvalt edukam kui 33aastane Krakowi loomaaia india elevant Citta, kes mõlemat senist Poola koondise kohtumist ennustades eksinud. Mais peetud valikturniiril ennustas Citta õigesti, et Meistrite liiga finaalis alistab Chelsea Müncheni Bayerni.

Seeläbi alistas Citta oma rivaalid – eesel papagoi ja teine elevant – ning pääses ka EM-finaalturniiri manu, ent sarnaselt Poola koondisele on tal võiduarve avamata. Citta ennustas Poolale võitu nii Kreeka kui ka Venemaa vastu, ent mängud lõppesid viigiga.

Kodumaa reedab siga, aga mitte saarmas!

Nagu teine EMi korraldaja Ukraina on praeguseks Poolast rohkem punkte kogunud, on edukamad ka sealsed loomennustajad. Harkivis elutsev tuhkur Ferret alustas EMi väga paljulubavalt, kui pani neljast esimesest mängust täppi kolm.

Praeguseks ilmutab Ferret kergeid väsimuse märke – 10 avamängust teenis ta 6 punkti – aga on siiski edukam kui Kiievi fännialal tegutsev siga Funtik, kelle tulemuslikkus on 50%. Muu hulgas ennustas Funtik, et Rootsi alistab Ukraina ning äärmuslikumate vaadetega ukrainlased ähvardasid seast kiiremas korras soolapekilaadungi valmistada.

Erinevalt Funtikust ilmutab ülimat patriootlikkust Saksamaal, Aue linna loomaaias töötav saarmas Ferret, kes on kõigi kolme Saksamaa alagrupimängu eel enesekindlalt endale koduks olevale maale võitu ennustanud. Kahel esimesel puhul Die Mannschaft saarmast alt ei vedanud. Kas Ferret jätkab täiseduga, selgub homse Taani – Saksamaa kohtumise järel.

Jalgpalli EMi ennustamisega on teiste seas ametis ka lehm Yvonne (Saksamaa), delfiin Ya Ya (Hiina), laama Nicholas (Inglismaa), kaheksajalg Manolo (Hispaania) ja draakonkala Suur Huat (Singapur).

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis